Tradycją się stało, iż Koło Teatralne naszej szkoły przygotowuje przedstawienie z okazji Dnia Kobiet. Nie inaczej było w tym roku. 9 marca obejrzeliśmy program artystyczny przygotowany pod opieką pani Ewy Szwech. Ciekawie przedstawiono w nim historię powstania kobiety i inne aspekty kobiecości. Publiczność bawiła się świetnie.Wszystkie duże i małe KOBIETY otrzymały od samorządowców słodką niespodziankę oraz szałowe zakładki. Dziękujemy za pamięć, życzenia i niespodzianki.
Dzień Kobiet
Syberia na wyciągnięcie ręki
2 marca 2020r. uczniowie koła historycznego spotkali się z Sybirakami: Genowefą Chodkiewicz, Anną Lach i Janiną Gruszczak. W ten sposób chcieli uczcić wywózki na Syberię. Uczestnicy z wielkim zainteresowaniem wysłuchali szczególnie panią Genowefę, która trafiła na Syberię z całą rodziną jako 12-letnia dziewczynka. Pokazała też swoje świadectwo szkolne, które otrzymała będąc na Syberii. Na koniec spotkania uczniowie wręczyli naszym gościom kwiatki, dziękując za tę żywą lekcję historii.
Zdobywamy kolejne umiejętności kulinarne….
Po raz kolejny 3 marca 2020 r. zorganizowaliśmy „wspólne gotowanie”. Tym razem postanowiłyśmy wybrać się do lokalnej restauracji „Makarun” na pieczenie pizzy. Poznałyśmy tajniki pieczenia pizzy od podszewki . Dzieci „kręciły” ciasto, smarowały sosem, dobierały ulubione składniki. Pani Basia opowiedziała dzieciom dlaczego używa do pizzy takiej mąki a nie innej, na co należy zwracać uwagę i w jakiej kolejności układać produkty na pizzy. Takie pieczenie to dobra lekcja dla nas wszystkich, uczymy się wzajemnie od siebie, współpracujemy i oczywiście na koniec wspólnie spożywamy przygotowane produkty. A trzeba uwierzyć nam na słowo, że własnoręcznie wykonana pizza smakuje wyśmienicie. Dziękujemy bardzo za możliwość uczestniczenia w takich warsztatach.
Mamy miejsce na podium :)
Uczennice naszej szkoły po wygranej w rejonowych zawodach Igrzysk Dzieci w koszykówce, stanęły do walki o medale w finale powiatowym. Po porażce w półfinale zwyciężyły w drugim meczu zdobywając trzecie miejsce. Gratulujemy.
Szkołę reprezentowały: Iga Wysoczańska, Ola Pietrucha, Janina Barcz, Natalia Solecka, Ada Pałka, Amelka Kośmider, Amelka Laskowska, Judyta Karakicz, Julia Kudła, Dominika Cacaj, Lila Iwanowicz.
Być jak artysta :)
Dnia 03.03.2020 r. dzieci w szkole filialnej w Godkowie odwiedziła Pani, która zajmuje się malarstwem. Uczniowie klas 0G i 2G mogli od podszewki poznać pracę malarza, a także różne rodzaje dzieł sztuki. Poznały i zobaczyły rekwizyty, jakimi posługuje się artysta, a także miały okazję obejrzeć kilka obrazów autorstwa pani Pauliny. Ostatnią atrakcją zajęć było wspólne wykonanie przez uczniów obrazu. Dziękujemy Pani Paulinie za ciekawe i interesujące zajęcia.
Szkolny Konkurs Recytatorski
Podczas tegorocznego Szkolnego Konkursu Recytatorskiego zaprezentowało się 32 recytatorów z klas I-VIII. Główne cele konkursu to: popularyzacja literatury pięknej, rozwijanie uzdolnień i umiejętności recytatorskich uczniów, poznawanie literatury poprzez jej twórcze przeżywanie i interpretowanie oraz promowanie czytelnictwa, a także twórczości naszego patrona – Kornela Makuszyńskiego. Recytatorzy prezentowali się znakomicie, zachwycali trafnym doborem repertuaru i wyśmienitą interpretacją głosową. Oto wyniki uzyskane przez uczniów:
Klasy I-III:
- miejsce : Kaja Ignar – 1a
- miejsce: Antonina Czapska –2a
- miejsce: Błażej Andrzejak – 2a
Klasy IV-VII:
- miejsce: Janina Barcz – 6a
- miejsce: Aleksandra Rycerz – 6b
- miejsce: Jagoda Chatłas -5b
klasa VII-VIII:
- miejsce: Oliwia Będzak – 8b
- miejsce: Magdalena Chatłas – 8a
- miejsce: Kinga Klakla – 7a
Serdeczne podziękowania składamy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród książkowych, dyplomów oraz poczęstunku. Dziękujemy również członkom jury – paniom: Krystynie Leddin i Dorocie Dobak-Hadrzyńskiej za profesjonalną ocenę występów. Dziękujemy serdecznie pani Beacie Czajkowskiej z „Księgarni Nowy Świat” za wsparcie finansowe oraz wszystkim zaangażowanym nauczycielom i rodzicom, którzy pomogli w przygotowaniu dzieci do konkursu.
Organizatorzy: Joanna Czarnota, Monika Kowalczyk
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej ,, MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM ’’
28.02.2020r. w naszej szkole odbyły się gminne eliminacje konkursu „Młodzież zapobiega pożarom”. Konkurs zorganizowała z ramienia Gminy Chojna p. Weronika Kotlińska-dyrektor ASiIS, a koordynatorem na terenie szkoły była p. Stella Oczyńska – nauczyciel biologii. W konkursie udział wzięło 21 uczniów ze SP nr 1, SP nr 2 w Chojnie oraz SP Grzybno.
Eliminacje odbywały się dwuetapowo. W pierwszym etapie uczniowie rozwiązywali test dotyczący wiedzy pożarniczej w dwóch kategoriach wiekowych, natomiast w etapie drugim odpowiadali na pytania ustne.
Nad przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: Mirosław Podolak- Starszy Kapitan z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Gryfina, aspirant Daniel Kałużniak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Gryfina, ks. Jan Mieszkowski – Kapelan Straży Pożarnej, Sławomir Trzópek – Naczelnik Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Chojnie, Jakub Stelmach- Członek Zarządu OSP Chojna, Jerzy Ostrowski- Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich, Weronika Kotlińska – dyrektor ASiIS, Danuta Skarżyńska – nauczyciel techniki, Iwona Hernik- nauczyciel przyrody oraz Stella Oczyńska- nauczyciel biologii.
W przerwie strażacy z OSP Chojna przygotowali dla uczestników konkursu pouczającą pogadankę oraz praktyczny pokaz wykorzystania sprzętu przeciwpożarowego, a także zasady funkcjonowania wozu strażackiego, który zajechał na teren boiska w tym dniu. Dzieci miały więc możliwość poznania urządzeń znajdujących się w wozie bojowym wykorzystywanym przez strażaków. W wyniku rozgrywek wyłoniono po 4 finalistów w dwóch kategoriach wiekowych, którzy wezmą udział w etapie powiatowym:I Kategoria wiekowa (kl.I-VI):
- Jakub Bednarek – SP2 Chojna, op. Stella Oczyńska
- Wiktoria Krawczyk – SP Grzybno, op. Iwona Hernik
- Radosław Trzópek - SP2 Chojna, op. Stella Oczyńska
- Kajetan Kalarus - SP2 Chojna, op. Stella Oczyńska
II Kategoria wiekowa (kl.VII-VIII):
- Gabriela Komin - SP2 Chojna, op. Stella Oczyńska
- Kinga Kłoczko – SP Grzybno, op. Iwona Hernik
- Hanna Jońca – SP Grzybno, op. Iwona Hernik
- Julia Pawlaczyk - SP2 Chojna, op. Stella Oczyńska
Serdeczne podziękowania za ufundowanie atrakcyjnych nagród rzeczowych kieruję do Burmistrza Gminy Chojna p. Barbary Raweckiej, a za pomoc w zorganizowaniu i przeprowadzeniu konkursu dziękuję Dyrektorowi SP nr 2 w Chojnie – Edycie Kalarus, całemu jury, Weronice Kotlińskiej- dyrektor ASiIS oraz Maciejowi Ostrowskiemu za projekt dyplomów.
Stella Oczyńska
Mądra higiena-wirusa nie ma :)
Dbająć o bezpieczeństwo naszych uczniów w szkole pojawiły sie gazetki informacyjne, instrukcje przypominające prawidłową technikę mycia rąk. W klasach odbywają się pogadanki na temat dbania o higienę osobistą, postępowania w przypadku przeziębienia.
W świecie poezji
Klasa 1a gościła dzisiaj podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy, którzy w swojej placówce celebrują Tydzień Poezji. Dzieci zaprezentowały wiersze, których uczyły się w ramach klasowego konkursu poetyckiego. Nasza artystyczna współpraca jest bardzo owocna. Wspólnie śpiewamy, ale i też bawimy się oraz odpoczywamy przy poezji.
Wkręcamy się w pomaganie, wkręć się i TY :)
Pomóżmy Mai! Rusza zbiórka nakrętek, które zostawiamy w holu szkoły.
Przekraczamy kolejny próg........stajemy się CZYTELNIKAMI
Dawno, dawno temu...tak zazwyczaj zaczyna się wiele bajek i tak zaczęła się również nasza przygoda ze szkołą. A więc............ dawno, dawno temu 27 września 2019 roku staliśmy się uczniami naszej szkoły podczas uroczystego pasowania na uczniów. Dziś 25 lutego 2020 roku przekroczyliśmy próg biblioteki szkolnej aby po raz pierwszy wypożyczyć ksiażkę i stać się CZYTELNIKAMI :)
Podczas lekcji bibliotecznej uczniowie klasy 1b poznali zasady korzystania z biblioteki, jakim księgozbiorem ona dysponuje. Wiele dzieci miało kontakt z tutejszą biblioteką po raz pierwszy. Wielką frajdą było samodzielne wybieranie książek, które chciały wypożyczyć. Miłym zaskoczeniem dla pani biblotekarki była sytuacja, że dzieci od razu wzięły się do czytania wypożyczonych książek.
Historia, która wydarzyła się na jednym z parapetów w sali 207.........
3 lutego 2020 roku uczniowie klasy 1b założyli niewielki, parapetowy - klasowy ogródek. Przyniesione fasolki umieścili na rozścielonych jak hamaki bandażach, cebulki - w wodnej kąpieli w słoiczkach, rzeżuchę rozsypali na wilgornej wacie, a ziemniaczek i szalotki zasadzili w ziemi i .................czekali, obserwowali, podlewali, mierzyli, notowali w dzienniczkach obserwacji swoje spostrzeżenia, aż wyrosły do zjedzenia: rzeżucha i szczypior oraz pędy i łodygi fasoli i ziemniaka.
Mali mogą dużo zrobić dobrego?? - jasne że tak. Ktoś sądzi inaczej?? Niech zasadzi fasolkę, niepozorną, małą, a zachwyci niejednego niedowiarka :)
Projekt „Ciekawe zawody” w klasie 7B
Kolejnym etapem projektu był wywiad z zawodowym żołnierzem oraz przedstawicielem straży granicznej. Panowie opowiedzieli o swoich zawodach oraz odpowiadali na pytania. Uczniowie dowiedzieli się ciekawostek, dzięki czemu poszerzyli swoją wiedzę na temat zaprezentowanych zawodów. Dziękujemy Panu Trochowskiemu oraz Panu Kowalczkowi za ciekawe lekcje.
Samorząd Uczniowski podsumował działania podjęte w I półroczu
Ostatniego dnia przed feriami spotkała się cała społeczność szkolna, aby podsumować i zaprezentować działania podjęte w I półroczu. Apel poprowadział nasz kolega, przewodniczący SU Piotr Podniesiński z kl. 8 a. Przedstawił zasady dotyczące bezpiecznych ferii. Wyróżniono klasy biorące udział w konkursie na plakat o bezpiecznych feriach oraz w Górze Grosza. Gratulacje otrzymali wolontariusze WOŚP oraz aktorzy szkolnych jasełek. Opiekun SU, pan Przemysław Tylus krótko przedstawił również plany na przyszłość, między innymi dotyczące szkolnego radiowęzła, który po krótkiej przerwie zaczyna działalność w nieco zmienionej formule. Głos zabrała także pani dyrektor Edyta Kalarus życząc wszystkim zebranym miłego odpoczynku w czasie ferii.
Reporterzy SU
Walentynki
Chcąc umilić naszej społeczności szkolnej ostatni dzień przed feriami oraz uczcić Dzień Zakochanych, Samorząd Szkolny zorganizował akcję walentynkową. Od początku tygodnia uczniowie mogli wysyłać kartki walentynkowe, by wreszcie w piątek, po długim oczekiwaniu, nie tylko rozpoczęto ferie, ale i rozdano kartki walentynkowe dla "dwójkowej społecznosci". Wszystkiego najlepszego w dniu zakochanych.
PP :)
My się zimy nie boimy…
… i jak co roku spotkaliśmy się na zimowej zabawie terenowej PODCHODY. W tym roku (środa 05.02.2020r.) zima zrobiła nam prezent i pogoda była istnie wiosenna. Dwie drużyny: głównie chłopcy i mężczyźni oraz dziewczynki i kobiety. Pierwsi mieli za zadanie zmylić przeciwnika i podczas swojej ucieczki ukryć zadania dla goniących je dziewcząt. Z kolei druga drużyna musiała wykonać szereg zadań podczas pogoni za chłopcami, m.in.: ułożyć nazwę miejscowości z patyków, namalować sobie wąsy, zatańczyć „kółko graniaste”, zaopiekować się kamieniem lub szyszką jak własnym dzieckiem, itp.
Bawiliśmy się w najlepsze, a zabawa została zakończona wspólnym ogniskiem.
Do zobaczenia za rok…
Zebrania z rodzicami
Góra Grosza - podsumowanie
Zakończyliśmy 20 edycję akcji „Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. „Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną”.
Na poziomie klas 0–III zebraliśmy: 1012,15 zł
Na poziomie klas IV-VIII: 443,11 zł
Razem w szkole: 1455,26 zł
Co stanowi: 88 kg monet.
Wyniki przedstawiają się następująco:
0b – 92,85
1a – 234,87 I miejsce
1b –195,59 II miejsce
2a – 88,86
2b – 158,14 III miejsce
2c – 67,64
3a – 49,40
3b – 31,00
Filia Godków (0g i 2 g) – 93,80
4a – 18,37
5a – 267,30 I miejsce
6b – 68,15 III miejsce
6c – 76,43 II miejsce
8b - 12,86
Szkolny Klub Wolontariatu dziękuje wszystkim uczniom, rodzicom i wychowawcom klas za udział w akcji. Serdeczne podziękowania należą się wychowawcom za pomoc w liczeniu monet i sprawne podsumowanie zbiórki pieniędzy.
Gościmy Babcie i Dziadków :)
W klasie 3b zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały dla nich specjalny program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki. Niejednej babci i dziadkowi łezka kręciła się w oku. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwie i rozpromienione twarze Babć i Dziadków pokazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.
Projekt matematyczny programu eTwinning 'Enjoy math games'- kolejny etap
Jak się okazuje figury geometryczne nie muszą być wcale nudne i trudne. Nasi uczniowie świetnie sobie z nimi radzą:)
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie