• Nasza szkoła

Misja szkoły

Mądrym być to wielka sztuka ale dobrym jeszcze większa. Misją naszej szkoły jest wszechstronny rozwój ucznia, realizowany w oparciu o model absolwenta w aspekcie zdrowego stylu życia, wrażliwości ekologicznej, postępowania zgodnie z przyjętym systemem wartości, tolerancji, uczciwości i szacunku wobec słabszych i młodszych.

• Model absolwenta

Absolwent Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Chojnie w jest człowiekiem umiejącym żyć godnie i poruszać się w otaczającym Go świecie oraz jest:

Komunikatywny – potrafi słuchać, formułować i wyrażać swoje myśli i uczucia, korzystać z różnych źródeł wiedzy i informacji. Zdolny do dialogu i współpracy

Odpowiedzialny – zna swoje mocne i słabe strony, potrafi nad nimi pracować jest dociekliwy i kreatywny.

Uczciwy – dąży do prawdy, sprawiedliwości i uczciwości.

Wykazuje się postawą patriotyczną – zna symbole narodowe, swoja postawą okazuje szacunek, pielęgnuje narodowe tradycje, ma poczucie więzi społecznej, wspólnoty kulturowej oraz solidarności z własnym narodem i społecznością.

Tolerancyjny – pomaga słabszym, młodszym, potrzebującym. Wykazuje się postawą odznaczającą się poszanowaniem poglądów, zachowań i cech innych ludzi a także ich samych.

Asertywny -  dba o zdrowie i najbliższe otoczenie, nie ulega nałogom.

Kulturalny – zna i stosuje zasady i normy kulturalnego zachowania.

Szanujący innych szczególnie wobec starszych, niepełnosprawnych. Szanuje prawa człowieka.

Samorządny – współdecyduje w sprawach szkoły, podejmuje działania i zna ich konsekwencje.

Kreatywny – posiada umiejętności nietypowego oraz efektywnego rozwiązywania zadań i problemów.

Samodzielny – radzi sobie w różnych sytuacjach.

Mądry  - bo praktycznie wykorzystuje posiadaną wiedzę i doświadczenie.

• Szkoła Ucząca Się :)