• Spotkania z rodzicami

• Dnia 24 września 2024 r. zapraszamy na spotkania Rodziców uczniów klas I - VIII:

godzina 16.00 - klasy I - III

godzina 16.30 - klasy IV - VIII

Pierwsze zebranie poświęcone jest sprawom organizacyjnym w nowym roku szkolnym 2024/2025.

godzina 18.00 - spotkanie Rady Rodziców w bibliotece szkolnej.

• „Umiesz! Spróbuj! Doskonale!”

• Słowa Vashti – głównej bohaterki dzisiejszego przedstawienia, przygotowanego przez uczniów klas drugich i „twarzy” Międzynarodowego Dnia Kropki - stanowią najlepsze podsumowanie dzisiejszego święta.

Nasz szkoła corocznie dołącza do obchodów Dnia Kropki, gdyż od zawsze w Dwójce ceniona jest kreatywność, samodzielność i innowacyjność.

Cieszy fakt, że to najmłodsi Dwójkowicze organizują najwięcej aktywności tego dnia – przygotowują inscenizacje, tworzą wystawy prac – plakatów i kolorowanek XXL, a także na boisku szkolnym „kropkują” kredowe obrazy i grają w gry terenowe. Starsi uczniowie wspierają ich dzielnie, m.in. ubierając się i zdobiąc w różnokolorowe kropki.

Jedno jest pewne – i to jest chyba najważniejsze – Dzień Kropki to dopiero początek, rozpoczęcie całorocznych aktywności, pełnych ciekawych pomysłów, niebanalnych rozwiązań i pozytywnych relacji.

• Ognisko integracyjne w 6B

• Dnia 11.09 uczniowie klasy 6B zorganizowali ognisko na którym nie tylko integrowali się przy smacznej przekąsce, ale i wybrali poprzez głodowanie członków samorządu klasowego. Gratulujemy Tymkowi, Filipowi i Wojtkowi.

• „Zrównoważony rozwój edukacji ogólnej w Gminie Chojna”

• W tym roku szkolnym szkoła realizować będzie projekt „Zrównoważony rozwój edukacji ogólnej w Gminie Chojna”.  Jest on realizowany w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego PLUS.

Głównym celem projektu jest wsparcie i poprawa jakości edukacji ogólnej, podniesienie wiedzy, kompetencji oraz umiejętności w tym kluczowych na rynku pracy wśród grupy docelowej. Projekt ma na celu wyrównanie szans edukacyjnych i rozwojowych wśród osób z orzeczeniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych i osób doświadczających migracji a także podniesienie kwalifikacji kadry nauczycielskiej.

Zapraszamy uczniów uczęszczających do naszej szkoły do wzięcia udziału w projekcie. Dla uczestników projektu zaplanowano szereg zajęć rozwijających kompetencje oraz wyrównujące szanse edukacyjne. Więcej szczegółów znajduje się w dokumentach rekrutacyjnych dostępnych poniżej lub w sekretariacie szkoły. Link do strony, gdzie znajdują się informacje o projekcie.

Link do strony bip. asis: http://bip.asiis.edu.pl/?page_id=2980

Więcej informacji bieżących informacji o projekcie  również u nas: link https://sp2chojna.edupage.org/a/projekt-zrownowazony-rozwoj

• Uwaga, upały!

• W związku z wysokimi temperaturami w czwartek i piątek, tj. 5 i 6 września 2024 r. odwołane są zajęcia na 7 i 8 godzinie lekcyjnej. Świetlica i oddziały przedszkolne pracują normalnie.

• Uroczysta inauguracja  roku szkolnego 2024/25

• Czas wakacyjnej zabawy i beztroski dobiegł końca. Wróciliśmy do szkoły, aby przez kolejne miesiące zdobywać wiedzę i doświadczenie, budować relacje, rozwijać pasje i zainteresowania. Przed nami czas pełen wyzwań i możliwości. Szczególnie ciepło witamy w naszym gronie uczniów, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg naszej szkoły, pierwszoklasistów i zerówkowiczów. Rozpoczynacie pierwszy etap edukacyjnej podróży, a my dołożymy wszelkich starań, by wspierać Was w  procesie kształcenia i wychowania.
            Uczniom klas ósmych życzymy wytrwałości w podążaniu za wyznaczonymi celami, dobrego przygotowania do egzaminów oraz trafnego wyboru dalszej drogi kształcenia.

Zachodniopomorski Kurator Oświaty, pan Paweł Palczyński z okazji inauguracji roku szkolnego skierował  do uczniów następujące słowa: Zachęcam Was do aktywnego udziału w zajęciach, do ciekawości świata i śmiałości w zadawaniu pytań. Pamiętajcie, że szkoła to nie tylko miejsce nauki, ale również przestrzeń, gdzie kształtujecie swoje postawy, uczucia i relacje międzyludzkie. Dbajcie o siebie nawzajem i starajcie się czerpać radość z każdej chwili spędzonej w szkole. Życzę wszystkim, aby nowy rok szkolny przyniósł wiele sukcesów, satysfakcji oraz radości. Niech będzie to czas pełen inspiracji i pozytywnych doświadczeń, które przyczynią się do rozwoju uczniów i całej szkoły.

My także dołączamy się do tych życzeń.

Powodzenia!