Od 3 lutego do 16 lutego trwają ferie zimowe. Niech będą aktywne, bezpieczne. Wracajcie zdrowi, wypoczęci, gotowi na nowe, szkolne wyzwania.
Ferie zimowe :)
Apel porządkowy
Tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych w naszej szkole odbył się apel porządkowy dla uczniów klas 4-8. Była to doskonała okazja do podsumowania pierwszego półrocza oraz zaplanowania działań na kolejne miesiące. Podczas spotkania przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznego spędzania ferii zimowych – zarówno podczas zabaw na świeżym powietrzu, jak i w Internecie. Nie zabrakło również chwili na docenienie wysiłków naszych uczniów. Wręczono nagrody za konkursy organizowane w pierwszym półroczu, gratulując zwycięzcom ich osiągnięć. Dziękujemy wszystkim za aktywny udział i życzymy bezpiecznych oraz udanych ferii!
Bezpieczne ferie w 6B- pierwsza pomoc.
Uczniowie klasy 6B wzięli udział w warsztatach „Pierwszej Pomocy” prowadzonych przez Pana Jacka Prętkiego oraz szkolny zespół pierwszej pomocy. Po zapoznaniu się z teorią każdy uczeń przećwiczył udzielanie pierwszej pomocy, dzięki czemu poszerzono wiedzę i umiejętności praktyczne.
Szkoła Jutr@
Warto iść do przodu :)
Musical „Doktor Dollitle i Zwierzęta”
Uczniowie klasy 1a i 1b ostatni dzień przed feriami spędzili w Szczecinie oglądając musical „Doktor Dollitle i Zwierzęta”. Na stronie Teatru Muzycznego „Forte” czytamy: „Doktor Dollitle i Zwierzęta” to prawdziwa uczta dla zmysłów, pełna humoru i magicznych momentów. Poprzez zabawne sytuacje i dialogi, ukazuje ludzkie przywary, zachęcając widzów do głębszych przemyśleń na temat otaczającego nas świata i relacji miedzy ludźmi, a zwierzętami. Ogromnym atutem widowiska są zachwycające i unikatowe, przestrzennie rozbudowane kostiumy podkreślające nastrój scen. Dzięki temu całość widowiska zapiera dech w piersiach. Dodatkowo imponujące i inspirujące teksty piosenek z przepięknym i poruszającym podkładem muzycznym kilkudziesięciu instrumentów orkiestry symfonicznej skorelowanym z iluminacjami i grą świateł.” Wykonanie na żywo i kreatywne połączenie różnych sztuk było tym, czego uczniowie nie mogą zobaczyć w filmach.
Mamy nadzieję, że nie była to ostatnia taka przygoda :)
Magiczny Poranek z Teatrem ARTENES
30 stycznia 2025 roku, nasi najmłodsi uczniowie z klas 1b, 1c, 1d, 2a, 2b oraz 3b mieli niezwykłą okazję uczestniczyć w spektaklu „Magiczne Granie”, zaprezentowanym przez artystów z teatru ARTENES. Była to magiczna sztuka z wyjątkowym przesłaniem, która w sposób przystępny i humorystyczny ukazała dzieciom, jakie konsekwencje niesie za sobą uzależnienie od telefonów i gier komputerowych. Zarówno aktorzy, jak i mali widzowie włączyli się w akcję przedstawienia, pomagając bohaterom uwolnić się od wirtualnego świata poprzez rozwiązywanie różnorodnych zagadek. Dzieci były zachwycone tą interaktywną formą sztuki, a ich reakcje świadczyły o głębokim zaangażowaniu. Po spektaklu nasi uczniowie podzielili się swoimi przemyśleniami, a niektórzy z nich zadeklarowali, że postarają się ograniczyć czas spędzany w sieci, co niezwykle nas ucieszyło.
Nowa pracownia komputerowa.
W styczniu została zmodernizowana nasza pracownia komputerowa. Mamy 24 nowe stanowiska.
Jesteśmy Szkołą Roku :)
To dla nas wyróżnienie i powód do dumy.
Szkoła Podstawowa nr 2 w Chojnie im. Kornela Makuszyńskiego została najlepszą szkołą roku 2024 w powiecie gryfińskim, a Pani Monika Szarejko z tej szkoły uzyskała tytuł "Nauczyciela Roku" w powiecie gryfińskim i zajęła 5. miejsce w województwie zachodniopomorskim.
Szkoła Międzypokoleniowa– cyfrowy projekt łączący uczniów i seniorów
Projekt „Szkoła międzypokoleniowa” to nowa inicjatywa realizowana wspólnie przez Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Edukacji Narodowej. Współpraca młodszego i starszego pokolenia to w tym przypadku coś więcej niż nauka. To wymiana bezcennych doświadczeń, która przekłada się na wzajemne zrozumienie i lepszą komunikację. Dzięki konkursowi „Szkoła międzypokoleniowa” seniorzy zyskają wsparcie w świecie technologii, a uczniowie będą mieli szansę stać się mentorami i lepiej poznać potrzeby starszych. Dzięki tej inicjatywie szkoły zmienią się w prawdziwe centra lokalnej integracji." – mówił wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski.
Archiwum Aktualności