II miejsce w Ćwierćfinale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży w unihokeju dziewcząt w Dębnie.
Mamy srebro
I co z tego wyrośnie?
Dziś klasa 1C przeprowadziła eksperyment dotyczący wzrostu rzeżuchy. Uczniowie posiali nasiona w doniczkach, a następnie podzielili je na różne warunki, aby sprawdzić, jakie czynniki wpływają na ich wzrost. Uczniowie będą codziennie obserwować, jak rośliny się rozwijają, i zapisywać wyniki. Po kilku dniach sprawdzą, w jakich warunkach rzeżucha rośnie najlepiej.
Szkolny Konkurs Recytatorski
Marzec i zbliżający się Międzynarodowy Dzień Poezji w naszej szkole zawsze oznaczają jedno - święto recytacji! Podczas tegorocznego Szkolnego Konkursu Recytatorskiego zaprezentowało się 32 recytatorów w kategoriach klas I-III, IV-VIII. Głównym celem konkursu jest popularyzacja literatury pięknej, rozwijanie uzdolnień i umiejętności recytatorskich uczniów, poznawanie literatury poprzez jej twórcze przeżywanie i interpretowanie oraz promowanie czytelnictwa. Recytatorzy prezentowali się znakomicie, zachwycali trafnym doborem repertuaru i wyśmienitą interpretacją głosową. Oto wyniki uzyskane przez uczniów:
Klasy I-III:
- miejsce : Wiktoria Bogusz – 1 b, Anastazja Śmigielska - 1 c
- miejsce: Milena Lisowska – 3 a
- miejsce: Julia Pąsik – 2 b
Wyróżnienia: Kinga Zmudzińska - 3 c, Zofia Jankowska - 2 c, Kinga Jóźwik - 3 a,
Klasy IV-VIII:
- miejsce: Antoni Tylus – 5 c
- miejsce: Małgorzata Cywińska - 6 a
- miejsce: Miriam Źivanović - 6 b
Wyróżnienia: Nadia Makszanowska - 5 a, Zuzanna Lipińska - 7 b
Serdeczne podziękowania składamy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród książkowych, dyplomów oraz poczęstunku. Dziękujemy również członkom jury, paniom: Krystynie Leddin, Gabrieli Mazur, Jolancie Janiszewskiej, za poświęcony czas i profesjonalną ocenę występów. Dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym nauczycielom i rodzicom, którzy pomogli w przygotowaniu dzieci do konkursu.
Organizatorzy: Joanna Czarnota, Małgorzata Gaik
Szkoł@ Jutra
Na początku roku przystąpiliśmy do programu „Szkoła jutra”. To przedsięwzięcie, które miało na celu rozwój kompetencji cyfrowych nauczycieli i nauczycielek oraz wyrównanie poziomu wyposażenia szkół. Tworzą je wspólnie Fundacja Orange oraz Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.
Szkoła otrzymała dofinansowanie w kwocie 17.000 zł. Dzięki udziałowi w programie do szkoły trafiły kolejne nowe monitory interaktywne.
Szkolna Grupa Ratownicza w akcji
W ostatni piątek szkolna grupa ratownicza uczestniczyła w kolejnych warsztatach. mUczniowie odwiedzili remizę strażacką, zapoznali się ze sprzętem strażackim i poznali pracę strażaka. Zobaczyliśmy wiele ciekawych rzeczy, mieliśmy również możliwość wejścia do środka wozu strażackiego. Zajęcia te umożliwiły lepsze wyobrażenie sobie, jak ciężko jest wykonywać ten zawód. Spędziliśmy bardzo miło ten czas, będzie on zapamiętany na bardzo długo. Chcielibyśmy podziękować strażakom chojeńskiej OSP za poświęcony czas i ich służbę na rzecz naszego bezpieczeństwa.
Dbamy o nasze zdrowie
Spotkanie z Panią Natalią Koruś Asystentem Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia z Państwowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Gryfinie. Pierwsze spotkanie odbyło się pod hasłem ,,Zdrowe zęby mamy marchewkę zjadamy," gdzie oddziały przedszkolne dowiedziały się jak dbać o zdrowie i higienę jamy ustnej. Natomiast drugie spotkanie pod hasłem ,,Higiena naszą tarczą ochronną", gdzie uczniowie klas pierwszych dowiedzieli się o zapobieganiu chorobom zakaźnym poprzez stosowanie zasad higieny osobistej. To doświadczenie dużo nas uświadomiło, jak ważne jest dbanie o zęby i higienę osobistą.
Lekcja w kinie – ,,Jak pies z kotem, czyli o sekretach dobrej komunikacji.''
Uczniowie klas 2a i 2b uczestniczyli w wyjątkowej lekcji, wydarzenie to miało na celu nie tylko rozrywkę, ale przede wszystkim edukację w zakresie umiejętności interpersonalnych i zdrowego dialogu. Dowiedzieli się, czym jest efektywna komunikacja, a także jak ważne są poczucie własnej wartości i empatia w relacjach z innymi. D zięki ćwiczeniom oraz filmowym przykładom, dzieci nauczyły się, jak prowadzić rozmowy w sposób, który sprzyja wzajemnemu zrozumieniu. Uczniowie odkryli, jak istotne jest akceptowanie siebie samego i szanowanie różnic między ludźmi. Zrozumieli, że każdy z nas jest inny, ale każdy ma swoją wartość. Lekcja dotyczyła także sposobów radzenia sobie z konfliktami, co z pewnością przyda się w codziennym życiu zarówno w szkole, jak i w relacjach z rówieśnikami. Wspólne przeżycia i nauka podczas Lekcji w kinie wzbogaciły młodych uczestników o
Wiosna Języków Obcych
W dniach 04-06. 03 odbył się Dni Języków Obcych. Na długich przerwach uczniowie rozwiązywali gry, zadania i wykreślanki w języku angielskim oraz języku niemieckim. Tematem przewodnim dni języków była wiosna. Celem imprezy była zabawa, ale i rozwijanie słownictwa i umiejętności językowych.
Spotkanie autorskie z panią Agnieszką Frączek.
Uczniowie klasy 3b udali się do Biblioteki Miejskiej w Chojnie na spotkanie autorskie z panią Agnieszką Frączek. Wysłuchali wierszy, zapoznali się z twórczością pisarki, zadawali pytania, zakupili książki w których otrzymali indywidualną dedykację. Mimo dłuższego, męczącego spaceru było warto spotkać się z autorką lektury szkolnej pt. "Rany Julek. O tym jak Julian Tuwim został poetą".
Matematycy w akcji!
Szkolny konkurs matematyczny dla uczniów klas drugich i trzecich. W ramach rywalizacji wyłoniliśmy Mistrza dodawania i odejmowania dla klas drugich oraz Mistrza tabliczki mnożenia dla klas trzecich. W konkursach wzięło udział 57 uczniów, którzy z zapałem zmierzyli się z matematycznymi wyzwaniami.
Mistrz dodawania i odejmowania – klasy drugie:
I miejsce: Jakub J. kl. 2b
II miejsce: Kacper B. kl. 2a, Maja B. kl. 2c, Helena T. kl. 2c
III miejsce: Szymon K. kl. 2a, Stanisław G. kl.2c
Wyróżnienia: Filip P. kl. 2b, Gracjan S. kl. 2b, Zofia A. kl.2c Piotr Z. kl. 2c
Mistrz tabliczki mnożenia – klasy trzecie:
I miejsce: Wiktor K. kl. 3c, Leon R. kl. 3c
II miejsce: Julian B.kl. 3a, Hanna K. kl. 3a, Milena L. kl. 3a, Danuta S. kl. 3a, Stanisław B. kl.3c
III miejsce: Wiktor F. kl. 3a, Ksawery S kl. 3a, Ignacy B. kl. 3c
Wyróżnienia: Kinga J. kl. 3a, Dominika M. kl. 3a, Maja Ł. kl. 3b
Milan W. kl. 3c, Julia J. kl. 3c
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz zwycięzcom! Wasza determinacja i umiejętności matematyczne zasługują na najwyższe uznanie.
Dzień dentysty
,,Pan dentysta leczy zęby, wszyscy o tym wiedzą, a szczególnie dzieci, które wciąż cukierki jedzą".
Dnia 5 marca oddziały przedszkolne obchodziły "Dzień Dentysty". Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się, jak dbać o zęby, aby były zawsze zdrowe, a uśmiech błyszczał czystością. Zwrócono uwagę na etapy mycia zębów, każde dziecko otrzymało instrukcję mycia zębów oraz dyplom właściciela czystych ząbków. Wszystkie te działania miały na celu wdrażanie dzieci do codziennego szczotkowania zębów.
Gminny konkurs fotograficzny „Moja przestrzeń, moje najpiękniejsze miejsce”.
Dnia 5 marca 2025 r. uczestnicy szkolnego koła fotograficznego mieli okazję wziąć udział w otwarciu wernisażu laureatów gminnego konkursu fotograficznego „Moja przestrzeń, moje najpiękniejsze miejsce”.
Wydarzenie było nie tylko okazją do podziwiania wyróżnionych prac, ale także inspiracją do dalszego rozwijania pasji fotograficznej.
Nasi uczniowie z zainteresowaniem oglądali nagrodzone fotografie, rozmawiali z autorami prac oraz mieli możliwość uczestniczenia w dyskusji na temat sztuki fotografii.
Dodatkowo podczas wernisażu pan Jakub Stelmach wygłosił wykład na temat fotografii, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem.
Udział w takim wydarzeniu to cenne doświadczenie, które z pewnością wpłynie na rozwój umiejętności i kreatywności naszych uczniów.
Międzypokoleniowa Szkoła
SP2 Szkołą Międzypokoleniową. Warsztatów ciąg dalszy. Dziś rozrywka w Internecie i Internet, jako codzienne wsparcie. A w przerwie kawowej wirtualne podróże dzięki okularom VR
"Park Jurajski".
Przedszkolaki z grupy Oa przeniosły się w niesamowity świat Parku Jurajskiego. Najwięcej przeżyć i emocji dostarczyło dzieciom przygotowanie wystawy prehistorycznych gadów. Zajęcia w tym dniu napewno pogłębiły wiedzę przedszkolaków, a w niektórych rozbudziły nową pasję. Po raz kolejny okazało się, że można połączyć zabawę z nauką i przynosi to doskonałe efekty.
Honor Polaka plami, kto pisze z błędami
Chojeńska Dwójka, regionalna stolica ortograficznej poprawności, po raz kolejny gościła reprezentacje zaprzyjaźnionych szkół, by z uśmiechem rywalizować w ramach Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego.
Uczestnicy zmagali się z testem ortograficznym, a także z biegającym dyktandem i wyjątkówką.
W rywalizacji indywidualnej na podium stanęły:
Maja z SP2 Chojna
Eliza z SP Grzybno
Emilka z SP2 Chojna.W rywalizacji zespołowej zwyciężyła reprezentacja SP1 Chojna.
Wszyscy uczestnicy wykazali się doskonałą znajomością i umiejętnością wykorzystania zasad ortograficznych, a także udowodnili, że ortografia jest nie tylko sztuką ważną i potrzebną, lecz przede wszystkim umożliwiającą prawdziwie dobrą zabawę.
Międzypokoleniowa Szkoła
Dwójka to nie tylko Szkoła Ucząca Się i otwarta. Możemy z dumą stwierdzić, że jesteśmy także Szkołą Międzypokoleniową.
Rozpoczęliśmy bowiem cykl spotkań, podczas których nasi uczniowie, w roli mentorów, wspomagać będą grupę seniorów w trudach radzenia sobie z organizacją działań w internecie, ze szczególnym naciskiem na obsługę niezbędnych narzędzi oraz bezpieczeństwo w sieci.
Pierwsze ze spotkań pozwoliło wszystkim zintegrować się i stworzyć grupy wsparcia. Po raz kolejny zdaliśmy sobie sprawę z tego, że w szkolnej przestrzeni najważniejsze są relacje i rodzinna atmosfera.
Działania projektowe wspiera Pani Burmistrz Barbara Rawecka, za co chemy złożyć serdeczne podziękowania.
Wyniki konkursu fotograficznego „Cztery pory roku – Zima”
Z radością ogłaszamy wyniki szkolnego konkursu fotograficznego „Cztery pory roku – Zima”. Uczniowie naszej szkoły wykazali się niezwykłą kreatywnością i wrażliwością na piękno zimowego krajobrazu.
Po dokładnej analizie wszystkich zgłoszonych prac jury w składzie: Pan Przemek Kaweński oraz Pani Beta Zduńczyk wyłoniło laureatów konkursu. Oto wyniki:
I miejsce – Iga (klasa 4a)
II miejsce – Amelia (klasa 5b)
III miejsce – Aleksander (klasa 4a)Dodatkowo, wyróżnienie otrzymał Julian Sz. (klasa 5c) za wyjątkowe ujęcie zimowej aury.
Jury postanowiło także przyznać dodatkowe wyróżnienia za szczególną umiejętność połączenia tematyki zimy z architekturą. Otrzymali je:
• Emilia K. (klasa 7c), Aleksandra M. (klasa 4a), Antoni T. (klasa 5c)
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i dziękujemy za tak liczny udział! Wasze prace pokazały, że zimowa sceneria kryje w sobie wiele magii i inspiracji. Zapraszamy do udziału w kolejnej edycjach konkursu!
Dni Bezpiecznego Internetu.
W dniach 18-20.02 w naszej szkole odbyły się Dni Bezpiecznego Internetu. Uczniowie wszystkich klas przypomnieli sobie, jak ważne jest odpowiednie zachowanie w sieci. Dzieci z klas I-III miały zajęcia z materiałami sieciaki.pl i necio.pl. Klasy IV-VI na lekcji informatyki rozwiązywały test dotyczący bezpieczeństwa w internecie. Uczniowie klas najstarszych brali udział w szkoleniu „Cyberprzemoc w szkole - jak reagować i zapobiegać”. Wszyscy uczniowie z klas IV-VIII robili plakaty na temat tego, jak zachowywać się w sieci, na co zwracać uwagę, kogo należy poinformować w razie niebezpieczeństwa. Mamy nadzieję, że był to owocny czas dla uczniów.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie