• Wyprawa do banku

• 23 maja, klasy 1a,1b wybrały się do banku. Uczniowie podczas wizyty dowiedzieli się: Co to jest bank, na czym polega praca w banku? Kto to jest kasjer, dozorca, co to jest konto bankowe i kto może je założyć? Czy dzieci mogą mieć założone konto bankowe? Jak można oszczędzać pieniądze w banku? Jakie produkty oferuje bank swoim klientom. To była ciekawa lekcja przedsiębiorczości. Dziękujemy :)

• Wycieczka - ,,Miłość buduje, nienawiść rujnuje’’

• ,,Miłość buduje, nienawiść rujnuje’’ to przyłowie, znane jest już uczniom kl.1a i 1b, którzy 25 maja 2024 r. w Zagrodzie ,,Przysłowiowa Sielanka’’ budowali zespół klasowy. Podczas spotkania uczniowie zapoznali się z baśnią o księżniczce Sielance, uczestniczyli w wyprawie na wzgórze w celu poszukiwania jej złotego serca oraz próbowali swoich sił w grze minigolfa oraz koła fortuny. Państwo Róża i Jerzy Ryczańczyk pokazali nam niezwykle istotną prawdę, która wiele mówi o tym, czym powinniśmy się w życiu kierować. Wskazuje bowiem, że uczucie tak piękne i wzniosłe, jakim jest miłość, szacunek do drugiego człowieka, ma moc ,,budowania’’, czyli zmieniania życia na lepsze, zaś nienawiść niszczy wszystko tam, gdzie się pojawia.

Serdecznie Państwu dziękujemy wychowawczynie Ania i Karolina.

• Targi Przedsiębiorców

• 23 maja 2024 r. odbyły się Targi Przedsiębiorców. Akcja organizowana przez naszą szkołę dla 8-klasistów. Zaproszeni goście przedstawili charakterystykę pracy w swoim zawodzie, opowiedzieli o możliwościach rozwojowych, edukacyjnych oraz ścieżkach edukacji. W spotkaniu udział wzięli również przedstawiciele: samorządu, Lasów Państwowych, Policji, lekarzy, pielęgniarzy, adwokatów, władz miasta oraz bankowości.

• VII finał Wojewódzkiego Konkursu Udzielania Pierwszej Pomocy.

• Na Wałach Chrobrego młodzi ludzie z 10 zachodniopomorskich szkół podstawowych rywalizowali w VII finale Wojewódzkiego Konkursu Udzielania Pierwszej Pomocy. Sprawdzane były umiejętności praktyczne oraz szybkość i trafność w podejmowaniu kluczowych dla ratowania zdrowia i życia decyzji. Nasza Szkolna Grupa Ratownicza w składzie Ola, Zuzia, Oliwia P, Milena, Maria , Oliwia O.

• Mamy to!

• VI Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Tu mieszkam – wybrane miejsca Szczecina i województwa zachodniopomorskiego oczami dziecka”. Uroczyste wręczenie nagród na gali w Szczecińskiej Szkole Podstawowej.

• Imieniny Dwójki

• "Imieniny Dwójki", czyli Święto Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Chojnie, to dzień pełen uśmiechu, radości, spotkań i przede wszystkim wszelkich działań związanych z twórczością naszego słonecznego Patrona. Nie inaczej było i dzisiaj. Wszystkie zespoły radośnie podczas lekcji nawiązywały do swoich ulubionych utworów Makuszyńskiego, a wyjątkowości temu dniu dodało spotkanie, podczas którego mogliśmy wysłuchać montażu słowno-muzyczego, przygotowanego przez szkolny chór Kornelki i naszych utalentowanych czwartoklasistów. Odwiedzili nas także bohaterowie Kornelowych utworów. Nie mogło zabraknąć także Korneliady, czyli tradycyjnej już rywalizacji międzyklasowej, związanej z życiorysem i twórczością naszego patrona. Jesteśmy przekonani, że wspólne świętowanie, pełne śmiechu i śpiewu, spodobałoby się Kornelowi Makuszyńskiemu - pisarzowi ze słońcem w herbie.

• "Master Chef w Dwójce po raz czwarty"

• Za nami 4 edycja konkursu kulinarnego Master Chef, który na stałe wpisał się w kalendarz organizowanych w naszej szkole Dni Sportu i Zdrowia ". Uczestnicy tegorocznej edycji mieli do przygotowania zdrowy deser oraz zdrowe drugie śniadanie. Efekty pracy poszczególnych drużyn były zadziwiające. Mimo wyrównanej rywalizacji największe uznanie jurorów zdobyły dania przygotowywane przez:

I miejsce klasa VIa

II miejsce klasa IVc

III miejsce klasa IVa

Wszystkim uczestnikom gratulujemy fantastycznych pomysłów kulinarnych, oraz czasu spędzonego we wspólnym gronie. Dziękujemy Rodzicom za pomoc i zaangażowanie.

Do zobaczenia za rok!