Szanowni Państwo,
w załączeniu przesyłamy zaproszenie Marszałka O. Geblewicza na wydarzenie Święto Wolności na polsko- niemieckim pograniczu - Piknik rodzinny, organizowane w niedzielę 28 maja br. na Europejskim Moście Siekierki – Neurüdnitz.
Święto Wolności na polsko- niemieckim pograniczu - Piknik rodzinny
Organizacja pracy szkoły-Egzamin ósmoklasisty
W dniach 23-24-25 maja 2023 r. odbywają się egzaminy ósmoklasisty. W tych dniach uczniowie pozostałych klas nie mają zajęć w szkole. Oddziały zerowe pracują normalnie.
Miś Adwokat w naszej szkole.
19 maja 2023 r. w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Bajeczni Adwokaci" realizowanej przez Naczelną Radę Adwokacką, uczniowie klasy 2a i 2b gościli panią adwokat Monikę Budynkiewicz Szymańską. Uczniowie wysłuchali opowiadania o losach leśnych zwierząt z książki "Leśne spraw Misia Adwokata" Ewy Ruszkiewicz, którą czytał nasz gość. Uczniowie dowiedzieli się na czym polega zawód adwokata, jak wygląda jego strój, w jakich sprawach można się zwrócić do adwokata, co należy zrobić, aby zostać adwokatem i w jaki sposób adwokat daje poczucie bezpieczeństwa. Dzieci otrzymały zakładki do książek, kolorowanki i słodką niespodziankę.
Serdecznie dziękujemy Pani Monice za odwiedziny w naszych klasach.
Zielona Szkoła Moryń 17-19.05.2023 r.
Klasy: 3b, 3c, 5b przez 3 dni uczestniczyły w zajęciach zatytułowanych „Kieł Mamuta” w ramach pobytu na Zielonej Szkole w Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowym „Szafir” w Moryniu. Każdy dzień był pełen atrakcji i przygód. Uczniowie wzięli udział w zadaniach sprawnościowych, ścieżce zdrowia, próbie celności oraz integrowali się przy ognisku. Wiele emocji wzbudziła przeprawa wodna szlakiem wokół półwyspu do zatoki i ujścia rzeki Słubi, a także poszukiwanie śladów wodnych zwierząt z okresu plejstocenu. Kajaki, rowery wodne, katamaran wycieczkowy okazały się świetną formą spędzenia czasu. Podczas wyprawy uczniowie korzystali z Mobilnego Laboratorium Młodego Ekologa – badali właściwości wody z jeziora Morzycko. Poza tym, wzięli udział w zadaniowym rajdzie pieszym Szlakiem Wielkiego Raka z elementami radioorienteringu, jak również spacerowali Aleją Gwiazd Plejstocenu. Warsztaty rękodzielnicze połączone z warsztatami paleontologicznymi były nie lada wyczynem. A do tego jeszcze próba sił i wytrzymałości w parku linowym i zajęcia INO z wykorzystaniem zestawu SportIdent. Każdy znalazł coś dla siebie, a przede wszystkim współpracował i uczył się czegoś nowego.
Uczniowie wraz z wychowawcami serdecznie dziękują organizatorom Zielonej Szkoły w Moryniu, za bezpieczne warunki oraz świetnie zorganizowane zajęcia.
Gościmy strażaków :)
Dzisiaj dzieci z oddziału przedszkolnego gościły Strażaków z ochotniczej straży pożarnej w Chojnie Pana dh. Dawida Bartkowiaka i Pana dh. Pawła Sławińskiego. Dzieci brały udział w pogadance o profilaktyce, bezpieczeństwie i pracy strażaka. Oglądały wóz strażacki, sprzęt ratowniczo - gaśniczy. Doskonałą zabawą okazało się przymierzanie stroju strażaka i wejście do nowoczesnego wozu strażackiego. Dziękujemy panom Pawłowi Sławińskiemu i Dawidowi Bartkowiakowi z OSP Chojna.
Podsumowanie projektu Zabawa sztuką
Przez cały rok szkolny w świetlicy szkolnej miały miejsce zajęcia z ogólnopolskiego projektu "Zabawa sztuką". Uczniowie podczas zajęć poznali różne, ciekawe techniki plastyczne. Poniżej przedstawiam zajęcia zrealizowane wg grup świetlicowych.
Grupa nauczyciela Bartosz Hernika (kl 2a i 3a)- zadanie 1 - Metoda TWAL
Zadanie 4 - Upiór z opuszczonego domu
zadanie 5 - Nietypowy pędzel
zadanie 18 - Monochromatyzm
zadanie 25 Sztuka w bibliotece - Grupa nauczyciela Joanny Kędzierskiej
Zadanie 1 - Metoda TWAL
Zadanie 3 - Taniec, ruch...
Zadanie 5 - Nietypowy pędzel
Zadanie 7 - Ozdoba Świąteczna
Zadanie 9 - Przepis na farbę
Zabawa 13 - Sztuka użytkowa
Zadanie 15 - Olejkowe odkrywanki
Zadanie 17 - Architekci
Zadania powierzone przez nauczycieli uczniowie wykonywali z chęcią i zapałem. Wszystkie zrealizowane zadania projektowe cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci. Poznawanie w formie zabawy malarzy i ich dzieł było fascynujące ze względu na metody i techniki.
- zadanie 1 - Metoda TWAL
Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem "Moja, Twoja, Nasza Biblioteka"
W dniach 8-15 maja świętujemy Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem "Moja, Twoja, Nasza Biblioteka". Rozpoczyna się 8 maja – w Dniu Bibliotekarza. W tym roku to już XX edycja organizowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Celem Tygodnia Bibliotek jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.
Szkolna biblioteka zaplanowała na ten czas szereg działań. Dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedziły bibliotekę, poznały jej księgozbiór oraz dowiedziały się na czym polega praca bibliotekarza, wykonały również piękne prace plastyczne.
Uczniowie klas 1-4 uczestniczyli w lekcji bibliotecznej, wykonali laurki oraz redagowali życzenia dla biblioteki i pań bibliotekarek. Starsi uczniowie brali udział w klasowym konkursie „Zostań bibliotecznym omnibusem”. Ich zadaniem było odnalezienie jak największej liczby tytułów książek ukrytych w tekście. Wszyscy uczniowie szkoły
i nauczyciele mogli wziąć udział w zabawie słowotwórczej i budowali nowe słowa z wyrazu BIBLIOTEKOZNAWSTWO.W tym czasie na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnie po raz kolejny wzięliśmy udział w „Sztafecie Literackiej”. XV edycja odbyła się pod hasłem „Strofy
o książce i bibliotece”.Wszystkim uczestnikom dziękujemy i zapraszamy do obchodów w przyszłym roku.
H. Walorska, J. Janiszewska
Wojewódzki konkurs plastyczny
Miło nam poinformować, że uczennice z klas 1-3 uczestniczące w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym " Przyrodnicze miejsca Szczecina i województwa zachodniopomorskiego oczami dziecka" pod honorowym patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty zajęły następujące miejsca:
Lena Dylewska kl. 2a - II miejsce
Julia Krakowiak kl. 1a - wyróżnienie
Barbara Ignarska kl. 2a - wyróżnienie.Opiekunami przedsięwzięcia byli wychowawcy świetlicy Joanna Kędzierska i Bartosz Hernik.
Gratulujemy zdolności plastycznych i życzymy dalszych sukcesów.
Roboty z klocków LEGO
Kolejna grupa uczniów rozwija swoje umiejętności w zakresie robotyki dzięki projektowi Laboratoria Przyszłości. Przy współpracy nauczyciela informatyki uczniowie klasy ósmej programują roboty z klocków LEGO. Poznają nowoczesne oprogramowanie i pokonują pierwsze informatyczne trudności.
Dzień Limeryków 7b
Z okazji Międzynarodowego Dnia Limeryków uczniowie klasy 7b naszej szkoły wraz z kolegami z klasy ósmej SP nr 1 im. Janusza Korczaka wzięli udział w warsztatach limerycznych, zorganizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnie. Odbywa się to corocznie 12 maja w dzień urodzin Edwarda Leara, który spopularyzował limeryki. Prowadząca zajęcia poetka i nauczyciel naszej szkoły Dorota Dobak-Hadrzyńska, przedstawiała skomplikowane zasady limeryku na podstawie utworów najbardziej znanych polskich literatów. Wykorzystywała także nagrodzone limeryki własnego autorstwa zamieszczone w publikacji "Limeryki Zachodniopomorskie". Uczniowie uczcili Tydzień Bibliotek w Chojnie, tworząc samodzielnie te krótkie dzieła literackie z wielkim zainteresowaniem i czytali z niemałą satysfakcją. Całej zabawie towarzyszyła duża dawka poczucia humoru. Dziękujemy bibliotekarzom chojeńskiej biblioteki za ten pomysł oraz życzymy wielu czytelników.
Biało-czerwona Majówka w „Dwójce”
Społeczność uczniowska z pomocą swoich rodziców aktywnie przystąpiła do szkolnej akcji „Biało-czerwona Majówka w Dwójce” dot. obchodów świąt majowych. Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w akcji udowodnili, że patriotyzm można okazać w różny sposób.
Zwieńczeniem tegorocznej akcji było przygotowanie do wyboru: pracy plastycznej, gadżetów, np. zakładek do książki itp., czy stroju na majówkę. Niektórzy uczcili te święta kulinarnie, wykazując się dużą pomysłowością w przygotowaniu biało-czerwonych potraw. Wszystkie wyglądały bardzo smakowicie!
Zabawa w gronie rodzinnym zaowocowała wieloma ciekawymi pomysłami, które prezentujemy poniżej w fotorelacji.
Kieł mamuta odkryty przez 4b.
Uczniowie klasy 4b w dniach od 08.do 10.05 brali udział w zielonej szkole o bloku tematycznym związanym z prehistorią, czyli z dinozaurami oraz epoką lodowcową. W czasie trzech dni brali udział w różnorodnych dyscyplinach sportowych, grach terenowych na orientację, wykopaliskach archeologicznych, rękodziele, a także zbierali artefakty na eliksir dla „pramatki” z legendy. Uczestniczyli w lekcjach i warsztatach paleontologicznych, dzięki którym poszerzali swoją wiedzę na temat dinozaurów. Wycieczka zakończyła się próbą odwagi na cmentarzysku mamutów.
Rozśpiewane Patriotki
Szczególnie uzdolnione wokalnie uczennice z 4a Ola, Miriam i Kaja zaprezentowały się dzisiaj w XII Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej " Rogatywka 2023". Ola wyśpiewała nagrodę specjalną. Gratulujemy wszystkim wokalistkom, które włożyły dużo trudu i wysiłku, aby tak pięknie zaprezentować naszą szkołę. Ich piękne wykonania na długo zostaną w pamięci.
"Z podwórka na stadion".
Uczniowie klas 5 na trzecim miejscu w finale wojewódzkim turnieju piłkarskiego "Z podwórka na stadion". Nasi uczniowie zdecydowanie wygrali swoją grupę. W ćwierćfinale pokonali SP1 Świnoujście 6:1 i spotkali się w półfinale z SP Szczecinek. W zaciętym meczu ulegli późniejszemu triumfatorowi turnieju. Drużyna grała w składzie: Piotr Ignaszak, Błażej Andrzejak, Franciszek Dudek, Piotr Hałuszczak, Gabriel Karaczun, Marcel Trochowski, Antoni Olszański, Oskar Różycki, Antoni Ułasowicz.
Gratulujemy.
Czwartki Lekkoatletyczne
Kolejny rzut Czwartków Lekkoatletycznych za nami. Nasi uczniowie biegali na 60 m, skakali w dal, rzucali piłeczką palantową. Przed nami jeszcze dwa wyjazdy, zakończone finałem powiatowym.
KANGUR MATEMATYCZNY
Znamy już wyniki międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur, w którym co roku bierze udział ponad 6 milionów uczniów, będących reprezentacją ponad 50 narodowości. Egzamin niepodważalnie sprawdza wiedzę matematyczną, jednak – jak podkreślają organizatorzy – główną umiejętnością badaną przez Kangura jest logiczne myślenie. Nagrody są podzielone według trzech kategorii osiągniętego wyniku: laureata, bardzo dobrego oraz wyróżnienia. W tegorocznej edycji Kangura wśród wyróżnionych znaleźli się: Małgorzata Linkiewicz – kl. 2a Kuba Barczyk – kl. 2a Aleksandra Śliwka – kl. 2b Jan Zwoliński-kl.3b Serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Zebrania z Rodzicami
Zapraszamy na ostatnie już w tym roku spotkanie wychowawców z Rodzicami. Spotkanie odbędzie sie 11 maja 2023 r.
Klasy I-III godzina 16.00
Klasa IV-VIII godzina 17.00
„Kopciuszek” w języku angielskim
Uczniowie klas trzecich uczęszczający na zajęcia Koła języka angielskiego zaprezentowali efekty swojej pracy - przedstawienie „Kopciuszek” w języku angielskim. Młodzi aktorzy świetnie wcielili się w swoje role, które od dawna sumiennie ćwiczyli. Pracy było sporo… nauka czytania przydzielonych ról, następnie uczenie się ich na pamięć, a na koniec próby z mikrofonem na scenie. Warto było :)
Rówieśnicy, rodzice i nauczyciele oglądający przedstawienie nagrodzili trzecioklasistów gromkimi brawami.Pragnę serdecznie podziękować wszystkim dzieciom za ogromne zaangażowanie
i systematyczną pracę. Dziękuję rodzicom za przygotowanie strojów, okazaną pomoc
i wsparcie.Beata Bogdanowicz-Jaz
Opiekun Koła języka angielskiego
***Scenariusz „Kopciuszka” został opracowany przez Martę Hapunik i Aleksandrę Nieradzik na podstawie książki „Angielski dla dzieci. Kopciuszek” (wyd. Edgard Jezykiobce.pl)
Zawody na Orientację
Dnia 07.05.2023r. odbyły się III Zawody na Orientację ,,Święta Góra” w Pargowie, koło Kołbaskowa. Nasi uczniowie zmierzyli się z dwoma etapami. Towarzyszył nam wiatr, piękne słońce oraz dobry humor. Z naszej szkoły udział wzięło 8 drużyn, w tym 4 znalazły się na podium. Po pokonaniu 2 etapowej trasy i przejściu prawie 6 kilometrów na uczestników czekał poczęstunek w postaci ogniska.
W kategorii TD na drugim miejscu, tuż za drużyną z Kołbaskowa znalazły się Alicja Rymsza oraz Maria Burak zdobywając 1750 punktów, tylko o 20 mniej od pierwszego miejsca. Trzecie miejsce dzielnie wywalczyły Maria Kędzierska oraz Maja Sokołowska z 1624 punktami.
W kategorii TM tuż za drużyną ze Szczecina, bo drugie miejsce "wychodził" Mikołaj Burak zdobywając 1896 punktów. Trzecie miejsce z 1740 punktami zajęły Estera Prochera oraz Michalina Szczepankiewicz.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy byli na tych zawodach.
Akademia z okazji dnia konstytucji 3 maja
„Rozpłynęła się już pieśń radosna, głośnym echem po ojczystym kraju - Witaj, witaj, Majowa Rocznico, pamiętny Trzeci Maju...”
W coroczny kalendarz w naszej szkole wpisany jest projekt Polska. Z tej okazji uczniowie klas trzecich, 5 maja zorganizowali apel, aby uczcić Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Chcąc przybliżyć uczniom to ważne wydarzenie z historii naszego kraju, klasy III przygotowały montaż słowno-muzyczny. Była to okazja do refleksji nad wydarzeniami sprzed 232 lat i dowód pamięci o przodkach, którzy pragnęli ocalić kraj przed upadkiem. Była to także sprzyjająca okoliczność do pielęgnowania patriotyzmu wśród uczniów naszej szkoły. Dzieci recytowały wiersze, mówiące o miłości do Ojczyzny i o Konstytucji. Wiersze były przeplatane piosenkami m.in. „Witaj, majowa jutrzenko…”, „Płynie Wisła, płynie…”. Zwieńczeniem tegorocznych obchodów w ramach projektu było wykonanie patriotycznych dekoracji, prac plastycznych czy ubranie stroju w barwach narodowych, czytanie wierszy o tematyce patriotycznej oraz rozwiązywanie quizów.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Wszystkie