• „Drama w języku niemieckim i angielskim”

          • To u nas już szkolna tradycja. W tym roku uczniowie odgrywali scenki również w języku angielskim. Uczniowie wykazali sie umiejętnościami językowymi odgrywając krótkie sytuacje życia codziennego, np. wizyta u lekarza lub zakupy w sklepie spożywczym. Przede wszystkim chcieliśmy pokazać, ze umiejętność mówienia w języku obcym jest najważniejsza i może sprawiać przyjemność. Koordynatorami wydarzenia byli nauczyciele języka niemieckiego i angielskiego.

          • Warsztaty z wierszem i rymem

          • 21 marca obchodzimy Światowy Dzień Poezji. Z tej okazji w bibliotece szkolnej zorganizowano cykl lekcji bibliotecznych. Ich motto pochodzi z wiersza Władysława Broniewskiego:

            Nie wiem, co to jest poezja,
            nie wiem, po co i na co,
            wiem, że czasami ludzie czytają wiersze i płaczą,
            a potem sami piszą,
            mozolnie i nieudolnie,
            by od dławiącej ciszy
            łkające serce uwolnić.

            Podczas zajęć rozmawialiśmy o twórczości poetów polskich, w tym tegorocznej patronce - Wisławie Szymborskiej. Uczniowie przypomnieli sobie cechy poezji, środki poetyckie, budowę wiersza, rodzaje rymów. Głośno odczytywaliśmy wiersze o wiośnie. Wraz z Sanah śpiewaliśmy “Nic dwa razy”. Wysłuchaliśmy także oryginalnego wykonania wiersza przez naszą noblistkę. Uczniowie lepiej poznali zbiory naszej biblioteki szkolnej w zakresie wyboru tomików poetyckich. Mamy nadzieję, że w gronie uczniów znajdzie się niejeden talent poetycki!

          • Podział administracyjny i długopis 3D

          • Utrwalenie wiadomości z zakresu podziału administracyjnego Polski z wykorzystaniem długopisów 3D? Czemu nie. W ramach programu Laboratoria Przyszłości uczniowie klasy siódmej mieli możliwość zastosowania nowoczesnych technologii. W ciągu kilku minut powstały mapy konturowe Polski z podziałem administracyjnym. Uczniowie nie tylko utrwalili wiedzę ale również doskonalili umiejętność posługiwania się nowoczesnym sprzętem.

          • Zebranie z Rodzicami

          • Dnia 30 marca odbędą się zebrania z Rodzicami.

            Klasy I-III godzina 16.00, 2a -  godz. 18.00
            Klasy IV - VIII godzina 17.00

            Nauczyciele przedmiotu i specjaliści mają dyżur w godzinach od 16.30 do 17.30

            Zapraszamy :)

          • „Wśród baśni i legend”–warto czytać!

          • W marcu klasy 4b, 5a, 5b, 7a oraz 7b na języku polskim oraz języku angielskim czytały lektury i wykonywały lapbooki. Klasa 4 czytała legendę o „Bazyliszku”, klasy 5 czytały legendę o „Juracie”, a klasy 7 „Małego księcia” oraz „Przypowieść o talentach”. W czasie zajęć uczniowie nie tylko poszerzali słownictwo, doskonalili umiejętność czytania i wyszukiwania informacji w tekście, ale i rozwijali swoją kreatywność oraz poszerzali wiedzę z zakresu literatury.

          • Drużynowe Biegi Przełajowe

          • Bardzo fajnie poradzili sobie nasi biegacze na Drużynowych Biegach Przełajowych. Drużyna chłopców w Powiatowych Igrzyskach Dzieci zajęła 2 m-ce. A byli to reprezentanci klas 4 i klas 5: Błażej A., Gabryś K., Piotrek I., Marcel T., Fabian P., Maksymilian R., Jakub M. i Tymon P. W Powiatowych Igrzyskach Młodzieży nasze dziewczęta z klas 7-8 również uplasowały się na 2 m-cu.  A w drużynie biegły: Jagoda Ch., Agata B.,  Wiktoria B., Julia G.

            Serdecznie gratulujemy naszym sportowcom.

          • Dni sportu i zdrowia :)

          • Najmłodsi, czyli klasy "0" i klasy 1 oraz 2, 3 i 4 miały możliwość sprawdzenia się podczas wyścigów rzędów. Reprezentacje klas wykonywały różnego rodzaju aktywność fizyczną z przyborami sportowymi: szarfami, pałeczkami sztafetowymi, piłkami, płotkami, rakietami, kijami do unihokeja i pachołkami. Było bardzo duże zaangażowanie podczas wykonywania określonej aktywności oraz doping dla swoich klas. Klasy 5 rozegrały mecze w piłkę nożną, 6 zagrały w piłkę ręczną, 7 w koszykówkę, a 8 w piłkę siatkową. Dziękujemy wszystkim za udział. 

          • Rekolekcje

          • W dniach 3-5 kwietnia 2023 r. odbędą się Rekolekcje Wielkopostne. W tym roku pod hasłem Wiara Nadzieja Miłość. 

          • Pierwsza pomoc

          • 23 marca, w ramach Szkolnych Dni Sportu i Zdrowia, szkolna grupa ratownicza przybliżała uczniom klas 2 i 3 temat pierwszej pomocy. Uczniowie klas 8 zrobili to rewelacyjnie. Spotkanie było bardzo dobre pod względem merytorycznym, a forma przekazu była atrakcyjna dla wymagających słuchaczy, jakimi bez wątpienia są uczniowie klas młodszych. Dobrze bawili się zarówno młodzi prelegenci jak i słuchacze. Wielkie brawa dla wszystkich.

          • Master Chef w Dwójce po raz trzeci!

          • 22 marca uczniowie klas 4-6 mieli okazję wykazać się swoim talentem kulinarnym, biorąc udział w III edycji konkursu Master Chef. Do konkursowych zmagań przystąpili młodzi „kucharze”, którzy musieli nie tylko wykonać zdrowe dania – tym razem zdrowe drugie śniadanie oraz zdrową przekąskę, ale również estetycznie je zaprezentować. Walory smakowe, odżywcze, pomysłowość wykonania oraz umiejętność zaprezentowania własnego produktu zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie. Pomysłów na zdrowy posiłek było wiele: sałatki owocowe i warzywne, tortille z warzywami, soki warzywno-owocowe, kolorowe kanapki itp.

            Master Chef to jedno z działań realizowanych w szkole w ramach Dni Sportu i Zdrowia , którego celem jest propagowanie wśród dzieci zdrowego stylu życia poprzez kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych oraz zachęcanie do aktywności fizycznej.

            Dziękujemy uczniom i rodzicom za wspaniałą atmosferę i świetnie razem spędzony czas. Jesteśmy również wdzięczni za pomoc i wsparcie przedstawicielowi Restauracji Familijna w Chojnie, Dyrektorowi, nauczycielom oraz pracownikom SP2 w Chojnie.

          • Igrzyska olimpijskie

          • Nasza szkoła rozpoczęła współpracę z Zarządem Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej. Mieliśmy przyjemność gościć prezesa ZZRO Stanisława Kopcia, członków: Kazimierza Lipińskiego i Ryszarda Chybińskiego. Nasi uczniowie słuchali ciekawostek olimpijskich, zadawali pytania. Krótki sprawdzian z mini wiedzy olimpijskiej wypadł całkiem dobrze, uczniowie znali najważniejsze daty, zdarzenia z historii opimiad. To spotkanie wejdzie już na stałe do naszego kalendarza imprez pod nazwą "Dotknij medalu olimpijskiego".

          • Poznaliśmy się lepiej

          • 21 marca był wyjątkowym dniem. Gościliśmy Uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy: Kasię, Natalię i Pawła niezwykle pogodnych, pełnych optymizmu i jak sami twierdzili, szczęśliwych ludzi. Zespół Downa nie zabrał im marzeń, radości, talentu. Wzruszający taniec, ciekawa wystawa prac plastycznych były dodatkowym promykiem. Dziękujemy, że mogliśmy Was poznać.

            To jedne z pierwszych i zapewne nie ostatnich wspólnych spotkań.

          • Latający Pająk w klasie 1a

          • Dzisiaj klasę 1a odwiedził szczególny gość. Motoparalotniarz pan Norbert Pajak, którego pasją jest latanie w chmurach i który został powołany do Motoparalotniowej Kadry Narodowej Polski . Pan Norbert pokazał nam nagrany przez siebie film oraz piękne zdjęcia naszej okolicy i ciekawych miejsc robionych z wysokości. Każdy uczeń przymierzył się w paralotni, otrzymał naklejkę oraz pyszna babeczkę. Spotkanie było bardzo ciekawe, a pan Norbert zachwycił nas miłym, pogodnym usposobieniem. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas. Uczniowie i wychowawca 1a

          • Witamy wiosnę

          • 21 marca najmłodsi uczniowie obchodzili Pierwszy Dzień Wiosny. Był to dzień bez plecaka. Uczniowie rozpoczęli dzień od powitania wiosny robiąc z wychowawcami zdrowe i kolorowe wiosenne kanapki,  kształtując przy tym odpowiednie nawyki żywieniowe. Następnie wszyscy z kolorowym nakryciem głowy i kwiatami w rękach przeszli ulicami Chojny, aby w rytm śpiewanych piosenek przywitać wiosnę. Dzieci nie zapomniały, że jest to również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, którego symbolem stały się kolorowe skarpetki zakładane „nie do pary” jako wyraz tolerancji i solidarności z osobami z trisomią 21. Był to niezwykle kolorowy i radosny dzień w naszej szkole.

          • Rusza akcja „Wielkanocna Paczka dla Bohatera”

          • „Wielkanocna Paczka dla Bohatera” jest zbiórką żywności (z długą datą ważności do spożycia) oraz artykułów chemicznych dla Kombatantów. Produkty można przynosić do holu szkoły w dniach 15-31.03.2023r. Zachęcamy całą społeczność szkolną do włączenia się w akcję :)
            „Walczyli dla nas…. Zawalczmy dla Nich!”

            Szkolny Klub Wolontariatu

          • Hucznie przywitaliśmy pierwszy dzień wiosny!

          • Z tej okazji SSU ogłosił "Dzień bez Plecaka". Uczniowie stanęli na wysokości zadania, przynosząc atrakcyjne „tornistry”. Wykazali się przy tym wielką kreatywnością. Na korytarzach było kolorowo i wesoło. Pamiętaliśmy również o Światowym Dniu Zespołu Downa, czyli święcie kolorowej skarpetki. Spotkaliśmy się także z naszymi przyjaciółmi z ŚDS w Chojnie, którzy zaprezentowali nam swoje talenty. To był szalony dzień!

          • Kangur

          • Po raz kolejny w naszej szkole 16.03.2023r. odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur. Uczestniczyli w nim uczniowie klas II - VIII. Konkurs miał na celu sprawdzenie posiadanych wiadomości i umiejętności logicznego myślenia podczas rozwiązywania zadań. Uczestnicy Kangura zmagali się dzielnie z zadaniami konkursowymi. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu. Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników.

          • ,,Wokół symboli narodowych"

          • Na początku marca uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie IPN ,, Wokół symboli narodowych" doczekali się podsumowania. Każdy dostał imienny dyplom oraz nagrody rzeczowe. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej ,,MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM’’

          • Po raz kolejny w naszej szkole odbyły się gminne eliminacje konkursu „Młodzież zapobiega pożarom”.  W konkursie uczestniczyli uczniowie z klas I-IV i V-VII ze szkół SP nr 1, SP nr 2 w Chojnie oraz z SP Grzybno, SP Nawodna i SP Krzymów.

            Eliminacje odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych i przeprowadzone były w formie pisemnej, podczas której uczniowie rozwiązywali test dotyczący wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, zasad postępowania na wypadek pożaru oraz ratownictwa. Nad przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: mł. kap. Daniel Kałużniak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie, p. Łukasz Podleśny- członek Zarządu Gminnego Straży Pożarnej oraz p. Weronika Kotlińska- dyrektor ASiIS. W przerwie strażacy z OSP Chojna przygotowali dla uczestników konkursu pouczającą pogadankę oraz praktyczny pokaz wykorzystania sprzętu przeciwpożarowego, a także zasady funkcjonowania wozu strażackiego, który zajechał na teren boiska w tym dniu. W wyniku rozgrywek wyłoniono po 4 finalistów, którzy wezmą udział w etapie powiatowym:

             Kategoria wiekowa  I-IV:

            • I m.   Olaf Szatan – SP Grzybno
            • II m.  Mikołaj Krzyżanowski -  SP Nawodna
            • III m. Marcin Bigus – SP Grzybno
            • IV m. Dominik Sobstel – SP Nawodna

            II Kategoria wiekowa V- VIII:

            •  I m.   Piotr Ignaszak – SP nr 2 Chojna
            • II m.  Gabriel Foremny– SP  Nawodna
            • III m. Dawid Figórek-  SP nr 2 Nawodna
            • IV m. Eliza Krawczyk – SP nr Grzybno

              Serdeczne podziękowania za ufundowanie atrakcyjnych nagród rzeczowych kieruję do Burmistrza Gminy Chojna p. Barbary Raweckiej, a za pomoc w zorganizowaniu i przeprowadzeniu konkursu dziękuję Dyrektorowi SP nr 2 w Chojnie – p. Edycie Kalarus i gminnemu koordynatorowi p. Weronice Kotlińskiej.

            Stella Oczyńska