• Sztuka

          • W świetlicy szkolnej realizowany jest projekt o nazwie Zabawa sztuką. W związku z projektem uczniowie mogli zapoznać się z ciekawymi technikami plastycznymi. Uczniowie podczas zajęć mieli możliwość czynnie wykorzystywać poniższe techniki.
            - technika monochromatyzmu,
            - technika TWAL,
            - nietypowy pędzel.
            Nasze działania wspierała Pani praktykantka Agnieszka Sokulska.
            W przyszłości realizowane będą kolejne scenariusze zajęć związane z projektem Zabawa sztuką.
            Cel zajęć:
            - zapoznanie z ciekawymi technikami plastycznymi
            - rozwijanie zainteresowań uczniów

          • Talerz zdrowia

          • W dniu 16.12.2022 w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie ze szkolnym pielęgniarzem. Zajęcia pt. "Talerz zdrowia" miały na celu zapoznanie się uczniów z zasadami zdrowego żywienia. Podczas zajęć uczniowie mieli możliwość zadawania Panu pielęgniarzowi nurtujących ich pytań odnośnie żywienia oraz ich zasad. Spotkanie z Panem pielęgniarzem zakończyło krótkie podsumowanie zajęć przez nauczyciela prowadzącego Bartosza Hernika oraz podziękowanie Panu pielęgniarzowi za wizytę w świetlicy szkolnej.

          • Andrzejki

          • W dniu 30 listopada w świetlicy szkolnej odbyły się Andrzejki. Uczniowie podczas zajęć dowiedzieli się czym są Andrzejki oraz poznali tradycje związane z Andrzejkami. Po krótkiej rozmowie w kręgu uczniowie wzięli udział we wróżbach oraz w zabawie tanecznej.
            Uroczystość świetlicowa zakończyła się krótkim podsumowaniem oraz wysłuchaniem opinii uczniów na temat zajęć
            Cel:
            - uczniowie wiedzą czym są Andrzejki
            - uczniowie znają tradycje związane z Andrzejkami
            - integracja grupy świetlicowych

          • 11 listopada - Dzień Niepodległości

          • W tygodniu poprzedzającym Dzień niepodległości w świetlicy szkolnej miał miejsce szereg zajęć dotyczących wyżej wymienionego święta nawodowego. Podczas zajęć uczniowie nabyli podstawową wiedzę na temat patriotyzmu. Dowiedzieli się również czym jest niepodległość. Poznali najważniejsze postacie związane z Dniem Niepodległości. W ostatnim dniu zajęć odbył się quiz tematyczny związany z tematem tygodnia.
            Cel zajęć:
            - nabycie wiedzy na temat Dnia Niepodległości - czym jest i dlaczego jest dla nas ważne,
            - nabycie wiedzy na temat patriotyzmu - czym jest patriotyzm.

          • Dni nauki

          • W dniach 25-27 października w świetlicy szkolnej odbyły się szkolne Dni Nauki. W klasach 2 oraz 3 odbył się quiz matematyczny.
            Dni nauki w świetlicy szkolnej to zawody z wiedzy matematycznej. Uczniowie podzieleni na grupy mieli możliwość odpowiadania na pytania zadane przez nauczyciela poprzez układanie odpowiedzi z klocków. Grupa, która odpowiedziała prawidłowo na zadane przez nauczyciela pytania otrzymywała 3 pkt, dodatkową motywacją było przyznawanie punktów za szybkie oraz estetyczne wykonanie odpowiedzi z klocków. Zawody zostały podsumowane krótkim miniwykładem nauczyciela.
            Cel:
            - poznanie ciekawych sposobów do nauki,
            - utrwalenie wiedzy z dziedziny matematyki,
            - integracja grupy świetlicowej.

          • Konkurs plastyczny z okazji Światowego Dnia Zwierząt

          • Z okazji Światowego Dnia Zwierząt w świetlicy szkolnej odbył się konkurs plastyczny pt. "Portet zwierzęcia". W konkursie brały udział dzieci z klas 1-3. Konkurs poprzedził szereg zajęć dotyczących szacunku wobec zwierząt oraz rozmowa na temat zbiórki karmy dla zwierząt ze stowarzyszenia Psijaciele organizowanej przez szkolny Klub Wolontariatu. Najlepsze prace zostały nagrodzone, uczniowie dostali drobne upominki oraz dyplomy.
            Konkurs zorganizowany przy współpracy z nauczycielem Joanną Kędzierską

          • Kolejowe ABC

          • Celem zajęć jest propagowanie zasad bezpieczeństwa oraz wartości i wzorców związanych z odpowiedzialnym zachowaniem się podczas korzystania z transportu kolejowego, a także podczas poruszania się na obszarach stacji, przystanków i przejazdów kolejowych.
            Metody: miniwykład nauczyciela, dyskusja, film edukacyjny
            Przebieg zajęć:
            1. Nauczyciel krótkim miniwykładem wprowadza uczniów do świata bezpieczeństwa na przejeździe kolejowym.
            2. Zapoznanie uczniów z tematem Kolejowe ABC
            3. Wspólne oglądanie filmów edukacyjnych Kolejowe ABC - omówienie każdego z materiałów.
            4.Wykonanie konkursowych prac plastycznych na ogólnopolski konkurs Kierunek - bezpieczeństwo
            5. Podsumowanie zajęć - rozmowa oraz miniwykład

          • Światowy Dzień Uśmiechu w świetlicy szkolnej

          • Cel zajęć: integracja klasy, budowanie dobrej atmosfery w szkole, uświadomienie uczniom, jak ważny jest uśmiech na co dzień, zacieśnienie i/lub zbudowanie więzi między uczniami, wypracowanie sposobów na miłe zakończenie dnia w szkole.
            Metody pracy: praca w parach, w grupach, zabawa integracyjna, dyskusja.
            Przebieg zajęć:
            Nauczyciel przeprowadzka krótką pogadankę na temat uśmiechu oraz sposobów poprawiania nastroju poprzez różnego rodzaju ciekawe zabawy integracyjne. Po rozmowie uczniowie poproszeni są o utworzenie kręgu.
            Zabawa w kręgu:
            Zgodnie z ruchem wskazówek zegara uczestnicy, jeden po drugim,
            wypowiadają głoskę HA lub podwójną HA-HA.
            Gdy uczestnik wypowiada HA, kolega/koleżanka po jego lewej
            stronie szybko wypowiada HA - i tak kolejna i kolejna osoba.
            Ale uwaga! Każdy z uczestników w dowolnym momencie zamiast
            HA może powiedzieć HA-HA. Wtedy zabawa zmienia kierunek.
            Każde wypowiedziane HA-HA zmienia kierunek zabawy.
            Uczestnicy muszą być uważni, bowiem nigdy nie wiadomo, kiedy
            ktoś wykorzysta zaklęcie zmieniające kierunek zabawy. Należy
            być czujnym i błyskawicznie reagować na zmianę kierunku.
            Gdy ktoś się pomyli, zagapi, nie zauważy zmiany kierunku i równolegle z innym uczestnikiem wypowie HA lub HA-HA - odpada z gry.
            Po przeprowadzonej zabawie uczniowie otrzymują kartę pracy z uśmiechniętą emotikoną oraz strzałkami, przy których mają opisać jakie sytuacje sprawiają uśmiech na ich twarzach. Po wykonanej pracy dzielą się swoimi przemyśleniami z całą klasą. Nauczyciel krótko podsumowuje zajęcia oraz prosi uczniów o wykonanie uśmiechniętej laurki dla kolegi/koleżanki z ławki.