• Jesienna przerwa świąteczna

          • W dniach 31.10.2022 r., 02-03.11.2022 r.  w szkole nie ma zajęć dydaktycznych. Szkoła pełni dyżur od godz. 7.00 do 15.00 dla uczniów wcześniej już zgłoszonych w sekretariacie szkoły.

          • Dni Nauki

          • W dniach 25 - 27.10.2022 r. w naszej szkole odbyły się Dni Nauki, w których wzięli udział uczniowie klas 0 - VIII. Celem była popularyzacja matematyki i nauk ścisłych oraz technologii informatycznych. Podczas spotkań promowano edukację matematyczną w atrakcyjnej i nowatorskiej formie oraz zachęcano uczniów do bawienia się matematyką. W ramach Dni Nauki uczniowie brali udział w grach i zabawach matematycznych, pokazie robotyki oraz doświadczeniach z chemii i fizyki.  Dzieci budowały i programowały roboty LEGO, brały udział w escape room matematycznym. Klasy starsze malowały plansze wykorzystując kierunek sztuki plastycznej-kubizm. W tych dniach, w radosny i ciekawy sposób zgłębiali tajniki nauk ścisłych również najmłodsi. Poznawały matematykę w różnych aspektach, każdy mógł się przekonać  w praktyczny i atrakcyjny sposób, że matematykę naprawdę da się lubić i każdy może w niej odnaleźć coś dla siebie. Wykonywały doświadczenia, bawiły się w kodowanie. Wykorzystując podłogę interaktywną rozwiązywały nietypowe zadania, bawiły się krzyżówkami, mozaikami, sudoku. Jedną z atrakcji była możliwość spróbowania swoich sił w szachach. W tych dniach odbył się również quiz dla klas drugich i trzecich. Zaproszono uczniów z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Chojnie wraz z  opiekunem p. K. Górą, którzy zademonstrowali działanie drukarki 3D i pokazali jak korzystać z programu do modelowania 3D oraz zademonstrowali programowanie i tworzeniu nowych aplikacji. Zapoznali uczniów z zasadami bezpiecznego korzystania z sieci. Uczniowie chętnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach. W tych dniach wykorzystaliśmy narzędzia z projektu “Laboratoria Przyszłości”.

          • Strefa relaksu

          • Szkolna strefa relaksu oficjalnie otwarta Dzięki staraniom i działaniom wielu osób - Organu prowadzącego, Administracji szkół, Rady Rodziców - strefa z miejsca oczekiwanego, stała się miejscem przerastającym oczekiwania Jest bowiem estetyczna, wygodna, zachęca do odpoczynku i pogłębiania uczniowskich relacji. Wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tak oryginalnego szkolnego punktu SERDECZNIE DZIĘKUJEMY i obiecujemy o niego dbać.

          • PIELĘGNOWALI GROBY - UCZCILI PAMEĆ ZMARŁYCH

          • Z okazji zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych uczniowie klasy III a, III b i III c wraz z wychowawcami uczcili pamięć zmarłych, spoczywających na cmentarzu w Chojnie. Podczas porządkowania opuszczonych grobów uczniowie w zadumie i refleksji wspominali osoby ze swojego otoczenia, które już odeszły. Następnie uczniowie zapalili na grobach znicze. Symboliczne zapalanie zniczy to kultywowanie pamięci zmarłych. Według pierwszych legend światło miało wskazywać drogę błądzącym duszom. Natomiast w Chrześcijaństwie światło wyraża wiarę w życie wieczne i do dziś jest symbolem naszej pamięci o zmarłych. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za aktywne zaangażowanie , a rodzicom uczniów za zakup zniczy.,
            Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci ” Wisława Szymborska

          • Sztafetowe biegi przełajowe

          • Dwie reprezentacje drużyn z SP2 w Chojnie wywalczyło prawo startu w Finale Wojewódzkim w Sztafetowych Biegach Przełajowych. 
            Choć podczas finału obie drużyny wystartowały w osłabionych składach, należy start zawodników uznać za bardzo dobry, gdyż startujący dali z siebie wszystko i godnie reprezentowali naszą szkołę. Drużyny chłopców z klas 4-6 (u nas wszyscy startujący to klasa 5 i 4) zajęła 15 m-ce na 18 startujących z województwa, a drużyna dziewcząt z klas 7-8 zajęła 12 m-ce. 
            Młodsi chłopcy będą mieli możliwość startu w przyszłym roku i powalczenia o miejsca na podium w swojej kategorii będąc tym rocznikiem starszym.

            Dziękujemy uczestnikom i rodzicom za zaangażowanie i udział w zawodach. 

          • Marsz na orientację

          • Uczniowie chojeńskiej dwójki mieli możliwość szkolenia z zakresu orienteringu. Czytanie mapy, poznawanie znaków topograficznych i odnajdywanie Punktów Kontrolnych w terenia to najważniejsze co nasi krajoznawcy mogli "wynieść" ze szkolenia. Miejsce w jakim odbywało się szkolenia jest niewątpliwie urokliwe, jest to teren wokół Jeziora Szmaragdowego w Szczecinie.

            Oprócz umiejętności praktycznych uczniowie mieli możliwość pracy zespołowej i integracji. Pogoda była wyśmienita, a uroki otaczających pagórków urzekające. Już niedługo zawody w Marszach na Orientację, więc będzie można sprawdzić się oraz spędzić miło czas na świeżym powietrzu.

          • Guzik :)

          • To nic trudnego. Nie potrzeba metrów materiału i setek przyrządów. Na początek wystarczy igła, nitka, skrawek materiału i ,,ON” w roli głównej GUZIK. W ramach realizacji programu Laboratoria Przyszłości, na lekcjach techniki dzieci mogły rozwijać swoje kompetencje podczas wykonywania robótek ręcznych. Odkrywali swoje talenty i rozwijali zainteresowania ucząc się właściwie przyszywać guziki. Nauka szycia przez zabawę doskonale ćwiczy sprawność ręki i pozwala na praktyczne zdobywanie umiejętności.

          • Poznaj Polskę

          • W tym roku również przystąpiliśmy do programu Poznaj Polskę. Uczenie się oparte na praktycznym odkrywaniu śladów historii, czy też eksperymentowaniu w centrach nauki stworzy uczniom warunki do zdobywania nowych umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym. W naszej szkole zrealizowane będą 3 wycieczki w kierunku Gniezno-Biskupin oraz Wrocław. W programie będzie 6 punktów edukacyjnych. Z programu skorzysta 135 uczniów.

          • Dwie nasze drużyny na najwyższym stopniu podium

          • Ze złotymi medalami wróciły dwie drużyny reprezentujące SP2 podczas Powiatowych Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Drużynowych Sztafetowych Biegach Przełajowych. Chłopcy z klas 4-6 i dziewczęta z klas 7-8 nie mieli sobie równych podczas biegów sztafetowych 8x1000m zajmując pierwsze miejsca. Dwie pozostałe nasze drużyny uplasowały się tuż za podium. Chłopcy z klas 7-8 zajęli 4 m-ce, a młodsze dziewczęta z klas 3-6 były 5. 

            20 października wygrane drużyny będą reprezentowały nasz powiat w eliminacjach wojewódzkich.

            Serdecznie wszystkim gratulujemy.

          • „Żywa lekcja historii”- działalność Templariuszy

          • W sobotę 15.10.2022r. uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wzięcia udziału w „Nocy Gotyckiej” organizowanej przez Centrum Kultury. Przedstawienie odbyło się w Kościele Mariackim i dzięki niemu uczniowie poznali ostatniego mistrza zakonu Templariuszy-Jakuba de Molay, który zakończył życie na stosie, gdy odmówił wyrzeczenia się swojej wspólnoty. Spektakl uświetniła piękna iluminacja, która stworzyła niesamowitą atmosferę wśród oglądających.

          • Projekt „BohaterOn”

          • Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny przystąpili do projektu upamiętniającego uczestników Powstania Warszawskiego „BohaterOn”. Uczniowie klas 7-8 oglądali filmy dotyczące Powstania Warszawskiego i dowiedzieli się dlaczego o godz.17:00 wyją syreny oraz jak przebiegało powstanie. Uczniowie klas 4-6 wysłuchali słuchowiska „Mały”- roznosiciel nadziei poznając historię uczestników powstania-harcerzy: Andrzeja i  „Jaskółki”.   Za pomocą Internetu pisali podziękowania dla żyjących uczestników powstania. Niektórzy odpowiadali na pytania dotyczące słuchowiska, a także mówili co chcieliby powiedzieć powstańcom gdyby się z nimi spotkali.

          • Znicz dla Bohatera

          • Stowarzyszenie Paczka dla Bohatera organizuje X edycję akcji Znicz dla Bohatera. Zwracamy się z prośbą o przynoszenie zniczy, które zostaną zapalone na cmentarzu w Siekierkach. Znicze można przynosić do holu naszej szkoły.
            Z góry serdecznie dziękujemy!!! Szkolny Klub Wolontariatu

          • XXIII edycja akcji Góra Grosza

          • Góra Grosza w tym roku szkolnym będzie trwać od 01.11.2022r. do 28.02.2023r.
            Wrzucając monetę na Górę Grosza, przekazujemy środki niezbędne dzieciom do znalezienia bezpiecznego miejsca, pomocy w codziennej nauce, rozwijania pasji, talentów, rehabilitacji
            i usamodzielnienia się.
            Zachęcamy wszystkie klasy do wzięcia udziału w akcji!

            Szkolny Klub Wolontariatu

          • POZNAJEMY ZAWODY

          • 11 października 2022r. naszą szkołę odwiedził ratownik medyczny - Pan Mariusz Różycki, pracownik WSPR Szczecin. Na spotkaniu zapoznał uczniów kl. IIIb i IIIc ze ścieżkami edukacyjnymi umożliwiającymi zdobycie zawodu ratownika medycznego. Opowiedział na czym polega ta trudna i odpowiedzialna praca. Udzielił instruktażu oraz zademonstrował tok postępowania podczas udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach do momentu pojawienia się fachowej pomocy medycznej. Pan Mariusz opowiedział, jak ułożyć rannego w pozycji bezpiecznej, jak ocenić stan poszkodowanego według skali AFPU. Przypomniał uczniom najważniejsze numery alarmowe i udzielił wskazówek, jak przekazać najistotniejsze informacje podczas wzywania służb ratunkowych. Po omówieniu zasad postępowania przedmedycznego uczniowie pod fachowym okiem ratownika ćwiczyli podstawowe czynności ratownicze. Uczniowie kl. IIIb, IIIc serdecznie dziękują Panu Mariuszowi za poświęcony czas i przekazaną wiedzę.

          • O zdrowie warto dbać

          • W tym roku szkolnym kontynuujemy projekt w ramach Regionalnego Programu Zdrowotnego w zakresie profilaktyki wad postawy wśród dzieci z województwa zachodniopomorskiego. Celem podjetych działań jest jest promowanie aktywnego trybu życia, zwiększenie świadomości z zakresu wad postawy wśród dzieci i ich rodziców, przeprowadzenie badań profilaktycznych, edukowanie dzieci, ich rodziców oraz oraz osób z otoczenia.

          • Bajki na jednej nodze

          • Dzisiaj uczniowie klas młodszych obejrzeli przedstawienie pt. „Bajki na jednej nodze”. Spektakl mówił o zdrowym trybie życia oraz niebezpieczeństwach codziennego życia.  Przestrzegał, aby nie ufać nieznajomym, myć owoce i warzywa przed jedzeniem, oraz dbać o swoją higienę.
            Widowisko powstało w oparciu o scenariusz zabaw z dziećmi Wandy Chotomskiej „Kabaret na przerwie”. Zabawny i pełen humoru zbiór kilku najpopularniejszych bajek literatury dziecięcej (Czerwony Kapturek, Królewna Śnieżka, Kopciuszek). Jeżeli jednak myślicie Państwo, że to te same bajki, które opowiadała wam kiedyś babcia przed snem to grubo się mylicie. Każda z bajek odbiegała od oryginału, a kończyła się śmiesznym i zaskakującym morałem. Po każdej ze scen aktorzy rozmawiali z publicznością. Dzieci same wyciągały wnioski, dzięki temu zapamiętają przesłanie każdej ze scenek.

          • 91 Masowe Biegi Przełajowe

          • Uczniowie chojeńskiej dwójki licznie uczestniczyli w Masowych Biegach Przełajowych, które w sobotę 8 października przyciągnęły do Gryfina sporą rzeszę sportowców z województwa zachodniopomorskiego (Goleniowa, Pyrzyc, Myśliborza, Szczecina, Polic, Stargardu, Dobrej). Motywem przewodnim zawodów sportowych, jak co roku jest motto: "Fajne bieganie na zawołanie". Każdy z uczestników po przebiegnięciu swojego dystansu (a trasy biegowe są wymagające) otrzymywał pamiątkowy medal oraz pierwsza dziesiątka była dekorowana i nagradzana przy podium. Największym osiągnięciem podczas tegorocznych zawodów wśród naszych biegaczy były trzy pierwsze miejsca wśród chłopców klas 5. I tu 1 m-ce zajął Antek O., na 2 m-cu uplasował się Błażej A., a 3 m-ce zajął Gabryś K. Wśród 3 klas 2 m-ce zajął Marcel Z.,  a na 3 m-cu wśród przedszkolaków dobiegła Laura S. Duża grupa osób znalazła się w pierwszej 10 oraz tuż za tą grupą.

            Naszym uczniom serdecznie gratulujemy, za odwagę, poświęcony czas i zaangażowanie. Podziękowanie kierujemy również rodzicowi, pani Ewie G. za pomoc podczas wyjazdu.