• Święta tuż, tuż...

• Święta tuż, tuż, to doskonały moment, by na lekcjach informatyki, połączyć kreatywność uczniów z nowoczesną technologią. W ramach ostatnich przedświątecznych lekcji informatyki, uczniowie mieli okazję zapoznać się z możliwościami programów do projektowania w 3D, tworząc własne, unikatowe zawieszki na choinkę. Uczniowie mieli okazję dać upust swojej wyobraźni, projektując unikalne i spersonalizowane wzory, przy okazji poznając tajniki projektowania 3D.

• Klocki Lego

• Uczniowie z klasy V i VI pracowali zespołowo używając klocków LEGO Education SPIKE Prime i LEGO Education SPIKE Essential zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Uczniowie podczas 45 minutowej pracy zbudowali wspaniałe modele, chętnie ze sobą współpracowali i zdobyli nowe umiejętności poprzez udział w kreatywnej zabawie. Dzieci korygowały swoje błędy podczas projektowania i pomagały sobie nawzajem. Wszyscy byli podekscytowani i bardzo aktywni. Klocki zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości umożliwiają naszym uczniom rozwijanie kompetencji z zakresu robotyki i programowania, ale również pracy zespołowej i projektowej.

• Długopisy 3D

• Na lekcji matematyki klasy piąte wykorzystały długopisy 3D, które szkoła pozyskała z projektu Laboratoria Przyszłości. Uczniowie podczas zajęć wykonali szkielety różnych brył i figur. Powstały kolorowe ostrosłupy,  graniastosłupy i figury płaskie. Praca dla dzieci okazała się świetną zabawą i przyniosła im wiele radości. Wykazali przy tym dużo cierpliwości oraz chętnie współpracowali z kolegami tworząc ciekawe formy.

• Medal dla nauczyciela

• Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uruchomiliśmy  naszą drukarkę 3d zakupioną w ramach projektu Laboratoria Przyszłości, aby przygotować medale na plebiscyt organizowany przez Samorząd Uczniowski – „Nauczyciel roku 2023/2024”. Projekty związane z DEN stworzyliśmy korzystając z aplikacji Tinkercad.