• Wirtualny świat na lekcjach chemii

          • W czerwcu uczniowie klasy 7a uczestniczyli  w lekcji chemii, podczas której korzystali z okularów VR. W prowadzeniu lekcji nauczyciela wspierali uczniowie z klasy 8b, którzy zapoznali swoich młodszych kolegów z  zasadami korzystania z okularów. Uczniowie klasy 7a  sprawdzili do czego mogą wykorzystać trójwymiarowe obrazy stworzone za pomocą technologii informatycznej. Wybrali zajęcia poświęcone budowie cząsteczki wody, widok struktur w 3D na pewno ułatwił im zapamiętanie struktury tej cząsteczki. Uczniowie zobaczyli w jaki sposób dochodzi do polaryzacji w cząsteczce oraz dlaczego w tej cząsteczce powstaje dipol i jakie czynniki oprócz polaryzacji o tym decydują. Poznali też budowę kątową cząsteczki wody. Zabawy w  małych chemików i oglądanie filmików dotyczących zastosowania i działania okularów VR były bardzo  ciekawe i inspirujące.

          • Roboty z klocków LEGO

          • Kolejna grupa uczniów rozwija swoje umiejętności w zakresie robotyki dzięki projektowi Laboratoria Przyszłości. Przy współpracy nauczyciela informatyki uczniowie klasy ósmej  naszej szkoły programują roboty z klocków LEGO. Poznają nowoczesne oprogramowanie i pokonują pierwsze informatyczne trudności.

          • Matematyka inaczej

          • Podczas lekcji matematyki klasa 3 przeniosła się w zupełnie inny wymiar. Wszystko to za sprawą okularów CLASS VR do wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć bryły, wizualizacje w trybie 360 stopni, trójwymiarowe obiekty. Na chwilę mogli przenieść się na pole słoneczników i ocean pełen ryb, w celu oszacowania ilości obiektów na polu i w oceanie. Odwiedzili też mur chiński i oszacowali jego długość.  Podczas zajęć każdy z uczniów był w pełni zaangażowany w kreatywne i ekscytujące nauczanie.

             

          • Bransoletki przyjaźni

          • W ramach programu ,,Laboratoria przyszłości’’ uczniowie klas 3b mieli okazję doskonalić swoje umiejętności z edukacji technicznej oraz rozwijać wyobraźnię i kreatywność. Zajęcia z koralikami wymagają nie tylko zręczności, staranności i cierpliwości, ale także wyobraźni, dzięki której powstały jedyne w swoim rodzaju bransoletki przyjaźni.

          • Idzie nam coraz lepiej :)

          • Zbliżające się Święto Szkoły było okazją i inspiracją do zaprojektowania i wydrukowania ciekawych breloczków. Dzięki sprzętowi zakupionemu przez Laboratoria Przyszłości uczniowie mogli na drukarce 3d wydrukować przygotowane projekty.

          • Podział administracyjny i długopis 3D

          • Utrwalenie wiadomości z zakresu podziału administracyjnego Polski z wykorzystaniem długopisów 3D? Czemu nie. W ramach programu Laboratoria Przyszłości uczniowie klasy siódmej mieli możliwość zastosowania nowoczesnych technologii. W ciągu kilku minut powstały mapy konturowe Polski z podziałem administracyjnym. Uczniowie nie tylko utrwalili wiedzę ale również doskonalili umiejetność posługiwania się nowoczesnym sprzętem.

          • Ruch jednostajnie przyspieszony

          • Na lekcji fizyki w temacie: Ruch jednostajnie przyspieszony. W doświadczeniach wykorzystaliśmy roboty. Dzieci miały okazje osobiście zaobserwować ruch jednostajnie przyspieszony. Podzielone na 3 grupy, zajmowały się pomiarami drogi, czasu, prędkości i przyspieszenia.  

          • Lego i ułamki :)

          •  

            Dzięki projektowi Laboratoria Przyszłości na lekcji matematyki w kasie piątej mogłam wykorzystać klocki Lego BricQ do zadań praktycznych z ułamków zwykłych. Uczniowie rozwijali swoją kreatywność oraz umiejętności matematyczne poprzez zabawę. Sprawiło im to wiele radości.

          • Gwiazdki

          • Nasze wydruki 3D znalazły swoje zastosowanie. Świetnie się wpisują w mikołajkowe prezenty :)

          • Spotkanie ze sztuką

          • W ramach programu „Laboratoria przyszłości” uczniowie klasy 3a mieli okazję doskonalić swoje umiejętności plastyczne oraz poznać technikę akrylową i tempery. Tajniki malarstwa temperą przybliżyła dzieciom Pani Dorota, pasjonatka malarstwa. Uczniowie po raz pierwszy malowali na płótnie, korzystając z zakupionych w ramach programu  farb i pędzli. Jako narzędzie posłużył im własny palec i koniec pędzla. W efekcie końcowym powstał obraz przedstawiający świąteczną choinkę, ozdobioną bombkami  namalowanymi  przez każdego ucznia. Wszyscy znakomicie  sobie poradzili z zadaniem. Mamy nadzieję, że spotkanie ze sztuką pozwoli rozwijać zainteresowania plastyczne oraz odkrywać uczniowskie talenty.

            Dziękujemy Pani Dorocie Dobak-Hadrzyńskiej za ciekawe spotkanie malarskie.

          • Co wspólnego mają guziki z matematyką?


          • Laboratoria przyszłości dają nam możliwość korzystania z najnowszych technologii, ale czasami wystarczy kilka guzików.  Uczniowie Szkoły Podstawowej w Chojnie podczas lekcji matematyki, wykorzystali elementy z zestawu pracowni robótek ręcznych, dzięki czemu poznali pojęcie ułamka jako części całości lub zbiorowości. Kolorowe guziki stanowiły doskonałą pomoc dydaktyczną, która rozwija kreatywność, współpracę, zdolność rozwiązywania problemów oraz wyciągania wniosków.

          • Dni Nauki

          • W dniach 25 - 27.10.2022 r. w naszej szkole odbyły się Dni Nauki, w których wzięli udział uczniowie klas 0 - VIII. Celem była popularyzacja matematyki i nauk ścisłych oraz technologii informatycznych. Podczas spotkań promowano edukację matematyczną w atrakcyjnej i nowatorskiej formie oraz zachęcano uczniów do bawienia się matematyką. W ramach Dni Nauki uczniowie brali udział w grach i zabawach matematycznych, pokazie robotyki oraz doświadczeniach z chemii i fizyki.  Dzieci budowały i programowały roboty LEGO, brały udział w escape room matematycznym. Klasy starsze malowały plansze wykorzystując kierunek sztuki plastycznej-kubizm. W tych dniach, w radosny i ciekawy sposób zgłębiali tajniki nauk ścisłych również najmłodsi. Poznawali matematykę w różnych aspektach, każdy mógł się przekonać  w praktyczny i atrakcyjny sposób, że matematykę naprawdę da się lubić i każdy może w niej odnaleźć coś dla siebie. Wykonywali doświadczenia, bawili się w kodowanie. Wykorzystując podłogę interaktywną rozwiązywali nietypowe zadania, bawiły się krzyżówkami, mozaikami, sudoku. Jedną z atrakcji była możliwość spróbowania swoich sił w szachach. W tych dniach odbył się również quiz dla klas drugich i trzecich. Zaproszono uczniów z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Chojnie wraz z  opiekunem p. K. Górą, którzy zademonstrowali działanie drukarki 3D i pokazali jak korzystać z programu do modelowania 3D oraz zademonstrowali programowanie i tworzeniu nowych aplikacji. Zapoznali uczniów z zasadami bezpiecznego korzystania z sieci. Uczniowie chętnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach. W tych dniach wykorzystaliśmy narzędzia z projektu “Laboratoria Przyszłości”.

          • GUZIK :)

          • To nic trudnego. Nie potrzeba metrów materiału i setek przyrządów. Na początek wystarczy igła, nitka, skrawek materiału i ,,ON” w roli głównej GUZIK. 
            W ramach realizacji programu Laboratoria Przyszłości, na lekcjach techniki dzieci mogły rozwijać swoje kompetencje podczas wykonywania robótek ręcznych. Odkrywali swoje talenty i rozwijali zainteresowania ucząc się właściwie przyszywać guziki. Nauka szycia przez zabawę doskonale ćwiczy sprawność ręki i pozwala na praktyczne zdobywanie umiejętności.

          • Poznawanie najnowszej technologii? Czemu nie!

          • Laboratoria przyszłości pokazują, że nauka nie musi ograniczać się tylko do książek, ale może być świetną zabawą. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Chojnie świetnie bawili się na zajęciach matematyki, konstruując roboty. Młodzi konstruktorzy podczas zajęć wykorzystali Lego Education SPIKE Prime. Poprzez udział w kreatywnej zabawie, która polegała na budowaniu robotów uczniowie uczyli się wykorzystać nowo zdobytą wiedzę, aby osiągnąć swój cel.

          • Realizacja programu 22/23

          • Rozpoczynamy przygodę :)

            W szkole został utworzony zespół składający się z nauczycieli przedmiotowców, którzy będą realizowali program "Laboratoria Przyszłości". Na bieżąco będziemy informować o tym, jak nasi uczniowie zdobywają kolejne kompetencje.