• Projekt INTERREG cz.2

• 13.12.2020 11:59
      • GEMEINSAM gegen KORONA – WSPÓLNIE przeciw KORONIE

Od 21.08.2020 do 21.11.2020 realizowaliśmy w naszej szkole projekt dofinansowany z Funduszu Małych Projektów  INTERREG VA – nabór specjalny COVID-19. To już nasz drugi wspólny  projekt w ramach FMP-Covid-19.
      • Naszym partnerem byli nasi przyjaciele zza Odry, czyli uczniowie i nauczyciele z Talsandschule w Schwedt/Oder, z którymi pielęgnujemy naszą polsko-niemiecką przyjaźń od dłuższego czasu. Nasze więzy i radość ze wspólnego spędzania czasu skłoniła nas do tego, abyśmy wspierali się i utrzymywali kontakt  również w tych trudnych dla nas czasach koronawirusa.

Głównym celem projektu jest rozszerzenie dotychczasowej współpracy w zakresie uświadamiania dzieci i młodzieży o epidemii, profilaktyce w szkołach i zapewnienie bezpiecznego powrotu do szkoły. W ramach tego utworzyliśmy polsko-niemiecką  kampanię „GEMEINSAM gegen CORONA-WSPÓLNIE przeciw KORONIE” na temat profilaktyki COVID-19. Uczniowie tworzyli filmiki i prezentacje multimedialne, które zachęcały młodzież do zwalczania koronawirusa poprzez przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Oprócz tego uczyliśmy się, a przede wszystkim  świetnie bawiliśmy się  podczas lekcji języka polskiego, niemieckiego i angielskiego. Nowy laptop i 15 nowych tabletów wraz z ładującą szafą umożliwiły nam sprawne  prowadzenie lekcji  online.

Z funduszy na kwotę ponad 6,000 Euro zakupiliśmy nie tylko sprzęt, który nam ułatwił nawiązywanie kontaktu, ale również środki i urządzenia do dezynfekcji, taśmy, maseczki, rękawiczki  i termometry bezdotykowe , które ułatwią nam bezpieczny powrót do szkoły.

Cieszymy się, że mogliśmy zrealizować kolejny wspólny projekt, który umocnił nasze dotychczasowe więzi przyjaźni i rozwinął nasze umiejętności językowe.

Koordynatorem projektu był nauczyciel języka niemieckiego Tomasz Ostrycharczyk, partnerem ze strony niemieckiej była nauczycielka języka polskiego Katarzyna Kubacha.

„Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania)”.