• Projekt eTwinning

• 18.12.2020 13:04
      • „Czym jest eTwinning?

eTwinning to społeczność szkolna, gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy (i nie tylko) współpracująca za pomocą mediów elektronicznych. eTwinning to również doskonalenie zawodowe nauczycieli.

• W tym roku w świątecznym projekcie programu eTwinning, wzięli udział najmłodsi uczniowie naszej szkoły – klasy 0 „a” i 0 „b”. Dzieci - pod opieką pani Anny Sobczak i Aleksandry Szurgocińskiej - wykonały kartki świąteczne  oraz aniołki na choinkę. Choć do świąt jeszcze miesiąc, to tego typu projekty rozpoczynają się już w listopadzie. Po to, by był czas na wysłanie paczek, a także na otrzymanie podobnych przesyłek. W tym roku świąteczne paczuszki wraz z życzeniami w języku angielskim, powędrowały tradycyjną pocztą do 30 szkół, takich państw jak: Tunezja, Serbia, Grecja, Włochy, Niemcy, Belgia, Rumunia, Wielka Brytania, Cypr, Holandia, Litwa, Łotwa, Hiszpania, Słowacja, Portugalia i Francja.

Mamy nadzieję, że jeszcze przed świętami otrzymamy świąteczne kartki i ozdoby od kolegów i koleżanek z innych krajów.

„Czym jest eTwinning?

Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami – współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę. Program zgromadził już ponad 700 tysięcy nauczycieli ze 206 tysięcy szkół, którzy łącznie zrealizowali już 90 tysięcy różnorodnych projektów”.

Źródło: